Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik a legjobb zeneszerkeszt...

Nimrod1987 kérdése:

Melyik a legjobb zeneszerkesztő program?

Figyelt kérdés
Milyen programot tudnátok javasolni, ahol tudok magamnak összeállítani meglévő sémákból zenéket amire rá tudnék gitározni,esetleg azt rögzíteni is tudnám? Kellene nekem dob, és basszus gitár legalább és az sem lenne gond ha lehetne leszedni bizonyos számoknak olyan verzióját ahol a ritmus gitáron kívül minden meg van az énekkel együtt. Előre is köszi a segítséget!

2015. márc. 31. 21:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, én csak egy jó 16-17 éve szerkesztgetek zenéket komolyabban, eddig még úgy tűnt, elég fontos, hogy lehessen tempóhoz illesztve pakolászni szakaszokat. :)
2015. ápr. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Én kb. 1988-ban kezdtem Atari ST-n Steinberg24-ral. :)

És a diplomamunkám MIDI-gitár volt.

De mit bizonyít ez?

Csak annyit mondtam, hogy ahhoz, amit én csináltam, nem volt szükség erre.

2015. ápr. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Felvettek már pár ezer lemezt tempóhoz igazítás nélkül.
2015. ápr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Betűzzem? Szerkesztés.
2015. ápr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Na csak nyugalom srácok :) Köszönöm a segítséget! Átnézem őket és amelyik szimpatikus tesztelem. Meglévő sémákra arra gondoltam, hogy kb ezer éve hülyéskedtünk a Hip-hop eejay vagy valami hasonló nevű programmal és ott csak egymás után kellett illeszteni különböző effekteket és zenésszé is váltunk :) Most egy kicsit komolyabb lenne a projekt de nem értek hozzá, úgy hogy tanulással kell kezdenem. Köszi mégegyszer!
2015. ápr. 1. 20:51
 16/18 anonim ***** válasza:
Azért az ejay sorozat ne tévesszen meg, a jó szerkesztő hasonlóan könnyen dolgozik teljesen loop alapon, mint egy ilyen játékbigyó, csak természetesen teljes a szabadság, hogy mi is lesz az a loop, akár virtuális hangszerek midi clipjei is lehetnek ilyen saját készítésű építőkockák. A könnyű kezelhetőség nem jelenti azt, hogy gagyi egy eszköz, sőt. Ha a másik eszközt a hiányosságai miatt nehezebb kezelni, az egyértelműen csak hátrány. Az ejay tapasztalataid jól fognak jönni, időtengely és sávok, vonalra illesztés, pakolgatás, ezek jó tapasztalatok. Ami még hozzájön: több take (újrafelvétel) eggyé szerkesztése akár (mindig a megfelelő darabkákat mindig a megfelelő helyen crossfade-elve be és vissza, hogy megszülessen a perfekt verzió, nehéz részeknél hatalmas segítség, meg fáradtabban is), midi alapú virtuális hangszerek hozzászerkesztése leginkább billentyűs szemlélettel, és persze a célszerű effekthasználat a kiegyensúlyozott mixhez.
2015. ápr. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Huh hát köszönöm ismét a sok infót :) nem lesz egyszerű, de kell valami hobbi!
2015. ápr. 5. 21:46
 18/18 anonim ***** válasza:
A magix tényleg príma, én egy évtizede használtam, volt egy tört verzióm, de az egy programcsalád, mindennel, ami szem szájnak ingere...
2015. ápr. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!