Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Aktív gitárba tudok beszerelni...

Aktív gitárba tudok beszerelni egy passzív hangszedőt?

Figyelt kérdés
Konkrétan egy LTD TE406 ba szeretnék a két aktív humbucker közé egy passzív single coilt berakni egy on/off kapcsoloval. Lehetséges?

2015. febr. 21. 13:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

KEzdjük ott, hogy a passzív hangszedők jele messze magasabb, mint a passzív hangszedőké, nempláne egy single coilé.

Arányaiban úgy kb 3-4 de akár 5x nagyobb a jelszint az aktív Humbuckereknél, mint a passzív SC-oknál.

2015. febr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
na. aktív hangszedők jele messze magasabb...**
2015. febr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Alapvetően a passzív hangszedők jele magasabb. Sokkal erősebbek a mágnesek, viszont emiatt zajosabb. (Persze van kivétel, meg azért egy jó minőségű passzívnak sem kéne zajosnak lennie, szóval msot alapvetően értem.) Az aktív hangszedőknek nagyon gyenge a mágnese, emiatt zajt is keveset vesz fel... na de az aktív hangszedőknél van egy mini erősítő cucc, ami az alapból nagyon kicsi jelet felerősíti valamennyire, így aztán sokkal nagyobb jele lesz, mint a passzívnak. Ennyi a lényeg igazából.
2015. febr. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

A passzív hangszedők és az aktívok is igencsak eltérő menetszámúak, attól függ, milyenről van szó.

Egy Gibson PAF 5000 körül van, egy átlagos Fender single-coil 7-8000 körül, a Tele híd szedő 8-9000, egy P-90 10000.

Egy EMG 81 5700. De létezik egy csomó "hot" pickup, ami nagyobb menetszámú.

Persze a jelszintet nem csak ez határozza meg, hanem a mágnes is.

2015. febr. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Egyébként még egyszer, utoljára leírom, mert unom már, hogy hiába mondtam el kétszer, nem vagy hajlandó megérteni:

Nem csak a jelszint, hanem az impedancia is más, ezért (is) kell a kiegészítő áramkör.

És kérlek ne kérdezd, mi az az impedancia, mert nincs kedvem részeltesen ezt is elmagyarázni, hanem nézz utána.

2015. febr. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

13-as vagyok.

Az utóbbit nekem szántad?

2015. febr. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Ha az előbbit nekem szántad, akkor nem, a kérdezőnek szólt.
2015. febr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Aktív gitár, te sem a kérdésre válaszolsz, de se baj. Inkább már nem kérdezek semmit, keresek egy normálisabb fórumot.
2015. febr. 23. 01:13
 19/23 anonim ***** válasza:
Hála a jó istennek, egy hülyével kevesebb itt.
2015. febr. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Ez mondjuk az első jó gondolatod. :)


Pontosan elmondtam, mi a probléma vele és milyen megoldás van rá.

Tanuld meg értelmezni az olvasottakat és járj utána.

Csak úgy mellesleg jegyzem meg, hogy ez az információ az EMG oldaláról van, amit persze te magad is megtalálhattál és elolvashattál volna, mert pontosan arról szól, lehet-e kát aktív EMG mellé egy passzív hangszedőt berakni.

Szívesen.

Nagyon hiányolni fogunk és a másik fórumon majd biztos körülrajonganak.

2015. febr. 23. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!