Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kell beállítani az...

Hogyan kell beállítani az elektromos gitár potmétereit (potikat)?

Figyelt kérdés
Sokszor úgy veszem észre, hogyan sokan szinte mindegyik potmétert maxig felnyomják. De én úgy veszem észre, hogyha én kivitelezem ezt gyakorlatban, akkor nem feltétlen érek el megfelelő hangzást. Viszont érdekelne, hogy mégis hogyan kell beállítani ezeket, ti hogyan szoktátok? Kezdő vagyok még ilyen téren, sokat segítenének a válaszaitok. Előre is köszönöm :) . 15/L

2015. febr. 6. 19:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én is szedtem már szét potit. Nem erről beszéltem, hanem arról, hogy van benne egy olyan extra kapcsoló, amellyel direktben át lehet a jelet vinni a kimenetre. Jackpot-nak hívják.
2015. febr. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Tudom mire gondolsz. Amiről te beszélsz abban van egy pont, ahol a potméter beakad és fizikálisan (kapcslóként működve) bypassolja az ellenállásréteget.

Erre mondtam, hogy a legtöbb potméter egyébként is bypassolja a réteget, csak persze nem marad ott, el tud moccanni, míg a jackpotnál erőbehatás szükséges hozzá.

2015. febr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ez annál több, mert van 2 plusz érintkezője is, tehát nem csak az játszódik le, amit te leírsz, hanem egy külön vezetékezéssel lehet a bypass-t bekötni.
2015. febr. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Shazeen ***** válasza:
Aki meg nem használ pedálokat, sőt az erősítőt is csak torzítva használja a hangerőpoti állításával tud akár clean hangzást is csinálni annak ellenére hogy az erősítő ki van hajtva. Ezt általában azok csinálják akik közetlenül az erősítőbe vannak kötve nincs a gitár és a cuc között semmi csak egy kábel. Pl https://www.youtube.com/watch?v=iR7F4eofnq0
2015. febr. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!