Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kell beállítani az...

Hogyan kell beállítani az elektromos gitár potmétereit (potikat)?

Figyelt kérdés
Sokszor úgy veszem észre, hogyan sokan szinte mindegyik potmétert maxig felnyomják. De én úgy veszem észre, hogyha én kivitelezem ezt gyakorlatban, akkor nem feltétlen érek el megfelelő hangzást. Viszont érdekelne, hogy mégis hogyan kell beállítani ezeket, ti hogyan szoktátok? Kezdő vagyok még ilyen téren, sokat segítenének a válaszaitok. Előre is köszönöm :) . 15/L

2015. febr. 6. 19:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen cuccod van és milyen hangzást akarsz elérni. Nincs általános szabály.
2015. febr. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Igen, általában maxig feltolva.

Szerintem egyszerűbb és célravezetőbb effektpedállal állitgatni a hangzást, a gitárt csak hagyom maximumon.

2015. febr. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Változó. Attól függ mit játszok melyik gitáron és milyen a kedvem...
2015. febr. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Maxra mindent.

Sőt a hangszín poti eleve felesleges a legtöbb gitárra.

2015. febr. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Sőt a hangszín poti eleve felesleges a legtöbb gitárra."


Ez hülyeség a javából...azt remélem tudod.

2015. febr. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem, nem az.
2015. febr. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Dehogynem. Ezek szerint elég korlátozot a zenei repertoárod,illetve a zenei hallásod.
2015. febr. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Aki azt írja mindegyiket maxra az nem tudja mit beszél. Ha ilyen egyszerű lenne rá se szerelnék... Nem véletlenül vannak azok ott. Nagyon attól függ milyen hangzást szeretnél elérni. Ez függ a stílustól amit játszol, függhet a számtól amit éppen játszól, a terem akusztikájától és még 1000 más dologtól. Én azt javaslom, hogy próbálgasd végig. Melyik mit csinál, mit befolyáso a hangzáson.
2015. febr. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Vannak olyan zenék és olyan zenészek, akiknek tényleg fölösleges a hangszín a gitáron és tényleg maxon használják a hangerőt mindig, mert az erősítőn állítanak mindent.

Egyébként még olyan is van, ahol hangerő sincs, vagy ki van kötve, hogy a pickup jele egy az egyben menjen a kimenetre (mondjuk ehhez van olyan spéci poti is, ami ezt lehetővé teszi végállásban).


Csak ezt persze nem lehet általánosítani, aki ezt csak úgy benyögi, az tényleg nem ért hozzá vagy nem ismer más stílusokat.

2015. febr. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A legtöbb potméter belső felépítése olyan,hogy a belső érintkezőpár közvetlen rézfelületeket köt össze az egyik végállásban,nem pedig minimális ellenállásréteget. Majd készítek róla fényképet.szoktam sérült potmétereket javítani.
2015. febr. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!