Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyit ér manapság egy...

Mennyit ér manapság egy Beatles Please Please Me album?

Figyelt kérdés
Dupla album, az elején a Beatles tagjai fiatalon, a hátulján idősen vannak rajta. Soha nem volt lejátszva, eddig a szekrényben pihent. Mitől függ, hogy mekkora az értéke?
2015. jan. 17. 15:58
 1/2 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján az nem a Please Please Me album lesz, hanem szerintem a "The Beatles 1962-1966" válogatásalbum.

[link]


A borító első fele tényleg azonos a "Please please me" albumuk borítójával.


Az ára sok mindentől függ. Egyrészt attól, hogy mennyire ritka album. Ez nem ritka, sokat nyomtak belőle. Másrészt függ attól, hogy elsőnyomásos kiadás-e, azaz legelőször a megjelenés évében csináltak belőle X példányt (pl. 200 ezret) és ha ez közte van akkor többet ér, mint egy utánanyomás. Utánnyomásnak nevezzük azt amikor egy albumot másodszorra, harmadszorra, negyedszerre, stb. adnak ki.

Függ az állapotától is. Ha azt mondod, hogy vadiúj, akkor az többet ér. Attól is függ, hogy az eredeti angol kiadású lemez-e, vagy más kiadás pl. amerikai. Ez eredetileg Apple kiadású lemez, nem tudom, hogy más kiadó mejelentette-e.

Manapság újra divatba jöttek a bakelitlemezek és az új kiadások elég drágák, pedig nem jobb minőségűek mint a régiek, csak újak. Nem vagyok otthon a lemezpiacon, de szerintem egy ilyen nem ritka, jó állapotú, esetleg utánnyomásos dupla Beatles lemez lemezbolttól, piaci ártól függően minimum 3000-7000 ezer forint körül mozoghat. A legegyszerűbb, ha van a környéken lemezbolt ami rocklemezeket is árul, és megkérdezed mennyibe kerülhet.:)

2015. jan. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

(előző voltam)


Itt egy bakeliteladással foglalkozó honlap, amin árulják a lemezt és rajta vannak az árak.

Látható, hogy különböznek az árak, sok mindentől függ, meg persze külföldön más összegekbe kerül egy lemez.

[link]

2015. jan. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!