Hogyan kezdjem el a gitározást?
valaki tudna nekem segíteni? be szeretnék íratkozni zeneiskolába, csak szeretnék egy két tanácsot. hogy ott például lehet gitárt kölcsönözni? mert talán először nem venni kellene, na persze ha kell akkor veszek, csak... és persze,hogy mindenképpen akkusztikus gitárral érdemes kezdeni, vagy mi a különbség az elektromos és az előbb említett fajta közül? az alapoktól kell kezdenem, mert a kottához sem értek, és nagyon szépen megköszönném ha valaki írna nekem egy két jótanácsot, ismertetőt... :)
köszönöm.
15/l
Jézus, már kábé századszorra mondom el, hogy azzal kell kezdeni, amelyiken játszani szeretnél. Az akusztikus és az elektromso gitár teljesen más hozzáállást és játéktechnikát követel. Mondják, hogy az alapok ugyanazok. Ja, ez így is van, akkor veszel egy akusztikus gitárt, fél évig tanulsz azon, aztán utána rögtön vehetsz is egy elektromos gitárt, mert akkor már bőven olyan dolgokat tanulsz, amiket valószínüleg nem fogsz elektromos gitáron kamatoztatni.
Én zenei iskolákat végeztem, és ott is megmondták, hogy ha elektromoson akarok játszani, akkor azon játszak mert különben pénzkidobás egy akusztikus gitár. És nahát, tökéletesen boldogulok elektromos gitárral, úgy, hogy soha nem tanultam akusztikuson játszani. :D
Amúgy eléggé érdemes saját gitárt venni. Hiszen amit zeneórán tanulsz, azt otthon gyakorolni is kell. A zenélésnek az elméleti része a művészet, ami ösztönösen jöhet, de a hangszeren való játék inkább sport, amiben ha fejleszteni akarod magadat, rengeteget kell gyyakorolnod.
A kottaolvasásról meg annyit, hogy ha tényleg meg akarod tanulni, akkor szolfézsra is kéne járnod gitárórák mellett. (Van ahol egyben tartják a kettőt kezdetnek.)
Viszont azt se felejtsd el, hogy nem is kötelező tanárhoz járnod, meg kottát olvasnod. Meggyőződésem, hogy al egjobb gitárosok mind maguktól tanultak. Ha valaki más tanít meg a dolgokra, akkor mindig benne lesz a játékodban valaki más személyisége is. Sokkal kevésbé leszel egyedi. A tanárok általában megpróbálnak szabályokat felállítani, pedig a zenében nem lenne szabad szabályoknak lennie.
Ez amit írsz,hogy miért felesleges tanárhoz járni kb. az emberiség 0,001%-ra igaz,akik zsenik.Az átlagos halandónak szerintem szüksége van tanárra aki kijavítja a hibáit,egyengeti az útját.Ha az alapok megvannak,akkor már el lehet kezdeni egyedül fejlődni az igaz.Azzal sem értek egyet,hogy egyből elektromoson tanuljon valaki,szerintem az alapokat klasszikuson jó megtanulni,aki azzal boldogul annak nem lesz gondja utána semmilyen más gitárral.Úgy értem,hogy azon kell skálákat,akkordokat,miegymást tanulni,és utána se kell eldobni.Egy jó klasszikus gitár kb.20ezer forint,és egy életre kitart,nem hiszem,hogy pénzkidobás lenne.
De gitárt mindenképp vegyél,mert rengeteget kell gyakorolnod otthon,egy kölcsön gitár meg valahogy 'nem az igazi'.Kérj tanácsot a tanárodtól,ő segít majd gitárt választani,de szvsz klasszikuson kezd.
"Ez amit írsz,hogy miért felesleges tanárhoz járni kb. az emberiség 0,001%-ra igaz,akik zsenik."
nem. ő nem is mondta, hogy felesleges tanárhoz járni, mert tényleg gyorsabban lehet úgy tanulni, de tanár nélkül tényleg sokkal jobban kibontakozik az ember egyénisége. és ez nem zseniség kérdése.
van két ember. az egyikük évek óta jár tanárhoz, és bármikor végigtekeri az összes modálist egy másodperc alatt, a másik emberünknek fogalma sincs, hogy mik azok am odális skálák, viszont eljátsza az összes dream theater számot hallás alapján, mert nem krlátozzák olyan dolgok, hogy "mi ilyetn em tanultunk az iskolában!".
nem egy olyna esetet láttam gitártanárként, hogy egy olyan srác, aki odajön azzal, hogy ő már évek óta gitározk, de most szeretne elméletet is tanulni, lejátszik bármilyen őrültséget amit mutatok neki, mert nincsenek olyan problémái, hogy a kezdetektől fogva a skálákat verik a fejébe, és így azorka korlátozódott a tudása, másban nem tud gondolkodni. nem mondom, hogy aki egész életében tanulta, az nem fog tudni egyedi zenét csinálni, de biztos, hogy sokkal nehezebb lesz neki, és a nem tanult zenészek között sokkal gyakoribb az igazán eredeti játékos. (és nem 0,00001 százalékról bezsélek, hanem minden második kissrácról, aki jár hozzám.)
és tényleg, az is baromság, hogy akusztikuson kell kezdeni. attól függ, hogy milyen zenét szeretne játszani. mert ha blues-t, akkor talán össze tudja egyeztetni az akusztikus és elektromos gitáros tanulmányait. de ha bármi mást, akkor elég nehezen. (és ebben az esetben ténleg nincsé rtelme az akusztikus gitáron való kezdésnek.)
soha nem fogom megérteni, hogy miért akarják mindig az akusztikus gitárra rávenni az embereket. (mondjuk tanártól még nem is hallottam ilyet hála a jó égnek)
te sem hoztál fel egyetlen értelmes indokot sem az akusztikus gitár mellett.
Szerintem sokkal egyszerűbb klasszikus gitáron megtanulni a dolgokat,és ha azon nyomja valaki egy darabig,utána lesz elképzelése,hogy merre tovább,ha elektromoson akkor milyet vegyen,milyen stílus.
De ez az én tapasztalatom,ha te tanítasz hiszek neked.Én 2-3 évig nyomtam tanár nélkül akusztikuson,kigyakoroltam mindent stb.,most vettem nyáron egy stratot,és nem okozott gondot az átállás.Én úgy éreztem,hogy ez így jó döntés volt,de ez személyes,nem tudom másnál hogy van.
Azt pedig ne haragudj de nehezen hiszem el,hogy minden második kissrác aki otthon tanul,fogalma nincs arról mi az a fisz moll skála eljátszik hallás alapján bármilyen dream theathert.Akiket ismerek és ilyen szinten tolják,azok nagy része évekig tanult,skálázott.Vannak akiknek nincs erre szükségük,de ők kevesen vannak.Egy átlagos zenei érzékkel rendelkező embert szerintem először meg kell tanítani az alapokra,onnan meg el tud indulni a saját feje után.Nyilván vannak akiknek ez rombolja a kreativitását,de azért nem minden második embernek.
Valaki írta hogy a gitárnak a szára.. hol van a gitárnak szára?:D Jó hogy nem már nyele..
amúgy meg, szerintem is azon kezdj el amelyiken később akarsz játszani. Nem fogok kötekedni néhány különböző állásponton lévő de konzervatív gitárossal, majd ők azt elintézik egymás között. Én klasszikus gitározok is, és szólógitározok is. Klasszikuson kezdtem, de mikor 3év után megvettem a szólógitáromat, nem volt olyan érzésem hogy én ezzel már sok mindent tudok kezdni. Más a játék technikája, majdnem elölről kellett kezdenem.
Azzal sem értek egyet hogy a legjobb zenészek maguktól tanulnak. Biztos vannak nagyon jó zenészek akik maguktól mindent megtanultak. De nem hiszem hogy azért mert valaki tanártól tanul, nem lehet nagy zenész. Ez hülyeség. Ez csak keménykedés szerintem.
ja, és nem igaz szerintem hogy a szólógitár nehezebb lenne mint a klasszikus. Egyrészt mindkettőben van olyan szint amihez évtizedeket kell gyakorolni hogy eljátszd, de a szólógitáron akkor is hamarabb lejátszol egy "durva" szólót, mint hogy klasszikuson előadj egy "durva" szólódarabot. Tapasztalat:)
köszönöm szépen a rengeteg infót!! :)
azthiszem akusztikus gitáron szeretnék játszani. valahogy a knézete jobban tetszik az elektromosnak, viszont az előbb említett gityó közelebb áll a szivmhez azthiszem:D
még írhattok, ha van valami, szivesen elolvasom bárki véleményét.:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!