Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az emberek többsége miért...

Az emberek többsége miért kategorizálja be magát különböző zenei divatirányzatokba (rocker, diszkós, metálos, technos, punk stb)?

Figyelt kérdés

Én többféle műfajt is hallgatok , de talán mégis rockot legtöbbször , de ettől függetlenül nem kategorizálom be magam zenei divatirányzatokba , "ami megtetszik" alapon szoktam zenét hallgatni. Nincs bajom a rockerekkel ,rengeteg jó arc van közöttük , ugyanakkor sok olyan is van aki előszeretettel fikázza mások ízlését , sőt még a rocker társaikat is fikázzák , pl azzal "hogy nem hallgat elég kemény zenét". Persze a diszkósoknál meg a többi zenei fanatikusnál is megfigyeltem már hasonlót , hogy az utálkozás megy oda-vissza intelligencia szinttől függően.

Igazából ami a kérdésemet illeti én azt gondolom , hogy erre a válasz az , hogy tartoznia akarnak valahová , de talán itt ennél többről is van szó ?



2014. dec. 14. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
'Gyerekes' felfogás. Általában kinövendő dolog.
2014. dec. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van benne valami. Nekem speciel jól állnak a zenekaros pólók , így a kedvenc együtteseimről szereztem párat , ezért gondolták már rólam hogy rocker vagyok , próbáltak engem is meg úgy mindenkit bekategorizálni... aztán pár évvel később már ők se vallották magukat rockernek
2014. dec. 15. 00:13
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Én meg "rapdiszkórg" vagyok :D.

Keményen tolom az old school-t és mellette a House zenék különböző alfajait pl. minimal, EDM, deep, dubstep, trap. Az öltözködésem elárulja legtöbbször, hogy melyik kiadót hallgatom (rap).

Miért lenne baj ez a megkülönböztetés? Szerintem nem az.

Ja és már régen rossz az ha valaki csak "dívatból", csak is azért hallgatja egy adott stílust mert szeretne valahová tartozni...

2014. dec. 15. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ahany zenet hallgat az ember, annyival erez tobbet. Oke hogy a beatles, pink floyd es tarsai megannyi zenei bravurt alkotott - es masnak nem is kell tobn - nekem nem okoz lelki terrort hogy utanuk kokemeny psy trance, hip-hop, indie vagy metal szoljon.


Amit eppen erzek, azt hallgatom, es nem erdekel ha ez miatt kkkozosktenenek. Bar nem teszik, hal isten a tarsasagom is ertelmesebb :-)


Tizenhét fö

2014. dec. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Számomra a zene olyan szintű szórakozást jelent, hogy igénylem a kidolgozott ritmusokat. Én metálból se hallgatok meg akármilyen szart. A klasszikus rock az meg nekem egy kicsit unalmas, olyan szinten hogy a gitár szinte mindig ugyan azt játssza más lefogásban. Tőlem lehet akármilyen zenei stílusú ha valamilyen szinten meg tud fogni. Igazából hogy rajongok a metál zene iránt az azért van mert mélyebb érzelmeket táplál bennem azért mert én érzek empátiát mondjuk a II világháborúban elesett vagy áldozatul esett embereken akik nem érdemelték volna meg a sorsukat nem tehettek róla hogy rossz időben születtek(ez csak egy példa, de komolyan gondoltam) és nem olyan szűk látókörű hogy pl.: a Disco zene lényege jól beb*szni pénteken meg azért legyen már valami zene féleség úgymond amire lehet táncolni. Ezzel a kijelentésemmel sem volt szándékomban megbántani senkinek a zenei ízlését. Csak azért az értékrenden el kell gondolkozni hogy kinek mi a fontos, meg hogy valaki mindent megkap, valakinek meg kell dolgoznia érte én 16 éves vagyok de nem járok bulizni mert vannak fontosabb dolgok is. Ami nekem kell azt megveszem magamnak abból amit kapok ösztöndíjat.
2014. dec. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
45%
Mert gyökér mind.
2014. dec. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!