Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mekkora a kulonbseg ragasztott...

Mekkora a kulonbseg ragasztott, csavarozott es egybe nyak kozott?

Figyelt kérdés
Tudnatok mutatni egy gitart, ami 24 bundos, passziv hangszedos es nem csavarozott nyaku?

2014. dec. 12. 13:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Több mint 30 gitárom volt és azon felül még pár tucattal találkoztam javításkor.

Még sose láttam olyan problémát, hogy nagyon kényes lenne a nyak.

Megfelelően pontos kialakítással, normálisan megcsinált csavarozással nem nagyon szabadna olyan problémáknak lenni.

Ha már olyat kap, hogy elreped, akkor rohadtul nem vigyáztál rá, vagy nagyon gagyi az anyag/összerakás.

2014. dec. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Én még akármilyen csavarozott nyakas gitárral találkoztam, mindnél azt figyeltem meg, hogy a nyak az illesztésnél a test felső részéhez feszült. Nálam is ez szokott lenni egy-egy utazás után, csak nálam annyira, hogy meg is repedt ott a test. Cort X1, Jackson RR3-nál is előfordult... Egyik ismerős Squier Bullet Stratja (igen, ez persze silányabb, szóval érthetőbb). De persze lényegtelen, nekem rossz személyes tapasztalataim vannak, pont.
2014. dec. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is volt olyan, aminél találtam hajszálrepedést a testen ott, ahol a legvékonyabb a nyak-test találkozásnál.

És?

Nem az tartja ott a nyakat, hanem a csavarok.

2014. dec. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Persze, de ez engem személyszerint zavar. Nem elég precíz. Meg javíts ki, ha tévednék, de ez egy nagyon minimális szinten a húrhosszra is hatással van, nem?
2014. dec. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

A csavarozott nyak se rosszabb,vagy jobb,mint a többi...

Mind más miatt jó. Személy szerint nekem az átmenő nyak imponál a legjobban.

2014. dec. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Mi lenne hatással a húrhosszra? A repedés?
2014. dec. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem a repedés, hanem hogy a nyak az illesztésnél a felső részhez feszül, tehát ilyen értelemben srégen áll, tehát minden egyes húrnál változik a hídtól a nyeregig mért távolság. -Fizikailag nézve- az alsó húrokon ez a távolság nö, míg felül csökken.
2014. dec. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem, amit mondasz, a húrlábnál minden egyes húrnál általában lehet kompenzálni a távolságot, meg kell is, mert amúgy sosem a teljesen egyforma távolságnál lesz tiszta az intonáció.

Egyébként ha arra gondolsz, hogy a gitár hossztengelyéhez képes a nyak oldalirányba kicsit elhúzódik, az persze előfordul, de ilyenkor azt kell csinálni, hogy meglazítod a nyakcsavarokat félig, aztán izomból visszahúzod a nyakat és úgytartod, míg újra meghúzod a csavarokat.

Mondom, a csavar tartja össze, nem a zseb oldalafala.

2014. dec. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Igen, kell állítani, de ilyenkor lényegében elmászhat az oktáv, de végülis mindegy, nem tudom érthetően leírni :)
2014. dec. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Na most amit én tapasztaltam:

A csavarozott nyakú hátránya hogy bizony egy koccanás és elmozdul a nyak és rosszabb esetben a nyakzsebnél felrepedhet a festék. A test anyaga nem szerencsére.

A ragasztott nyaknál viszont sokkal furább dolog történt meg velem egy régi hohner gitárnál hogy a nyakzseb ragasztásnál vetemedett,meggörbült a nyak és pálcával se lehetett helyrehozni, beállítani.

Amúgy pedig szerintem mindkettő jó megoldás egy minőségi hangszernél.

2018. márc. 6. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!