Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség az Epiphone...

Mi a különbség az Epiphone LP-100 és az Epiphone Les Paul Standard gitárok között?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a Standard nyaka ragasztott, míg az LP-100-asé csavarozott, de ezenkívül van más különbség, a hangszedőket leszámítva? Ahogy én néztem az Epiphone siteján, nem igen láttam más eltérést. A hangszedőket pedig amúgy is ki lehet cserélni jobbra, ha kell. :)

Nyáron tervezek egy gitár vásárlást, mindenképp Epiphonet veszek, úgy döntöttem, de a csavarozott nyak nekem jobban tetszik (a hangkitartás lehet, hogy nem annyira jó, mint a ragasztott nyaknál, de ha gond van, sokkal könyebben cserélhető).



2012. máj. 12. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
ha jól tudom, a standardon van egy jávor top, amitől mégjobb lesz. illetve az lp100ason nincs az a kontúrcsík a testen, mint a standardon. pedig az jól néz ki, az igazi Gibsonokon is van. más egyébként a fej is, a standardé nagyobb/szebb, illetve a nyak is másabb. Kicsit talán vastagabb a standard, de szerintem sokkal kényelmesebb. Meg úgy alapjában véve más kategória, a standard 2x annyiba kerül mint a 100as :D
2012. máj. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az LP-100 225 euro, a Standard 309 euro. Az árban nincs akkora egetrengető nagy különbség. :)
2012. máj. 12. 19:44
 3/6 A kérdező kommentje:

[link]

[link]


Itt a két gitár.

2012. máj. 12. 19:46
 4/6 anonim ***** válasza:

itt a standardat egy 10essel olcsóbban, a másikat meg egy tizessel drágábban, mint itthon. furcsa :D

még különbség a fogólap berakás is

használtat nem akarsz, mindneképp innen rendelsz?

2012. máj. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A berakás, kontúr a testen, fej nagysága, és ehhez hasonló apróságok nem annyira érdekelnek, hacsak nem befolyásolják a hangot (de azt nem hiszem). :) A jávor top miben segíti elő azt, hogy jobb legyen a gitár?

Mindenképp újan szeretnék gitárt venni, és innen rendelném, mert van a városban egy hangszerüzlet, ahol ingyen elhozzák a saját rendelésükkel, ha náluk rendelem meg - úgy hallottam. És a szállítási költség sem kicsi azért, 30 euro, amit ha lehet, természetesen megspórolok. :D

2012. máj. 13. 01:04
 6/6 anonim válasza:
Szia, segitenél nekem?? Hol van ez a hangszerbolt ahova a thomanntól hozzák a cuccot?? Privátban is jó, fontos lenne! Köszi
2012. okt. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!