Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Jó gitár multieffekt/torzító...

Jó gitár multieffekt/torzító 100. 000 ft-ig?

Figyelt kérdés

A hangzásvilág amit keresek az főképp a Depresszió, Road féle sound. Tehát olyanra lenne szükségem amivel tudok ehez hasonló hangzást produkálni. A gitár drop c re hangolva, metálbalta, erősítő egy 65wattos tranyós Laney


A zöld pacsi megy mindenkinek!



2014. dec. 3. 19:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
2014. dec. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%

El kell felejteni mindenféle pedált ilyesmihez, tökéletesen felesleges.

Egy jó erősítő kell és kész.

2014. dec. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Ebbe igazad van, ha megtehetném akkor vennék én is egy Peavey 6505+ fejet, mint ami a depinek van, vagy egy Diezel Herbert-et ami a Roadnak. De sajnos nincs felesleges 500.000 ftom.

Ezért gondolkodtam multieffekt/torzítóban.

Gondolkodtam egy fej+ládán, mégpedig egy Laney IRT15 ön... de annyim nincs és sokára is lesz. Ha meg már fej+ládát veszek akkor mégiscsak a IRT60 érné meg, azviszont nagyon drága.

A zöld pacsi ment nektek, köszönöm.

További javaslatokat várok még! :)

2014. dec. 3. 21:03
 4/19 anonim ***** válasza:
71%

Nem kell a mellébeszélés.

Ha eladod az erősítőt + mellécsapod a multira szánt 100 ezret, abból már egész biztosan lehet egy épkézláb erősítőt venni.


De abban is biztos vagyok, hogy a jelenlegi erősítőd is jobban szól most magában, mintha rákötsz egy ilyen eke multit.


Minek? De komolyan, minek? Minek kell elb#szni minden cucc hangját valami fos műanyag hangú multival, vagy egy gagyi torzítóval?

2014. dec. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Sokban egyetértünk.

Próbálok én is olyan multit találni aminek nincs műanyaghangja. A mostani erősitőm (hála a gitárnak) egész pöpecül adja a torzítást. De valahogy ...hogyfogalmazzak... nincs meg aza "krémes metál" hangja. Kicsit olyan nyers.

Ez egy LX65R kombó, 70 ér vettem. Gondolkodtam azon, hogy beszámítattom és akkor így a laney irt ládája árát megspórolom. Viszont a fej ígyis-úgyis 120.000 ami már kicsit sok... esetleg használton gondolkodom még, de nem igen találkoztam még egyel sem.

Vagy akkor aztmondod, inkább várjak még és maradjak a fullcsöves fejnél, mégha 15 wattos is? (tudom, csöves.. nagyot üt még ez is)

2014. dec. 3. 22:33
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

Az újat felejtsd el, semmivel nem ad pluszt egy használthoz képest, csak jóval drágább.

Én pont láttam többször is IRT 15-ös fejet.

Bőven fényévekkel jobb az, mintha egy multit kötnél egy tranyós multira..

Haverom 40-ért vett 212 Harley Benton V30-as ládát.

Vicc ár és k\/rva jó cucc.

Mellé egy ilyen fej használtan és olyan hangod lesz, hogy besza-behu és még marad is pénzed sörre...

2014. dec. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Hát azért nekem annak a ládának nem jön be a hangja.

Mindesetre még azért továbbra is várok multieffekt/torzítóra javaslatokat.

2014. dec. 4. 15:55
 8/19 anonim ***** válasza:
Mikor próbáltad azt a ládát?
2014. dec. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én 100-ból megoldottam egy kombóval az übermetál kérdést (csöves). Szintén nem értem minek venni akkor 100-ért multit
2014. dec. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Mint írtam, van egy 65wattos erősítőm. Nemrég vettem, (szükség volt a teljesítménye miatt). Ezzel az erősítővel teljesen megvagyok elégedve, csak szeretném ha kicsit morcibb lenne a hangzása. Ennyi. Ezért kérdem, valami torzító ami segíthet ebbe. Úgyhogy legyetek szívesek ebben segíteni és nem azt fitogtatni, hogy mit miért. Mondtam lehet veszek egy fullcsöves fejet, de arra még várni kell.
2014. dec. 5. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!