Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ez milyen elektromos gitár...

Ez milyen elektromos gitár torzitó?

Figyelt kérdés
http://www.youtube.com/watch?v=fDTm1IzQf-U&feature=youtube_g.. ez distortion torzitó lenne? A videó közepén olyan fura szintetizátoros effektje van a gitárnak és amikor nyomjodja a grundokat akkor is szól a gitár én amikor nyomkodom a grundokat nem szólal meg a gitárom csak pengetve bár nekem csak enyhe over drive torzitóm van.

2014. szept. 20. 08:16
 1/8 anonim ***** válasza:

"ez distortion torzitó lenne?"

Akármilyen, ebből semmi nem derül ki.


"A videó közepén olyan fura szintetizátoros effektje van a gitárnak"

Végig phaser van rajta, attól van fura lebegős hangja.


"amikor nyomjodja a grundokat akkor is szól a gitár én amikor nyomkodom a grundokat nem szólal meg a gitárom"

Fogalmam sincs ez emberi nyelven mit jelenthet.

2014. szept. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15-30W kombóval meg Harley Bentonnal nyomkodhatod a "grundokat" nem fog úgy szólni. Kezdőként ne Van Halen szólókat akarj tekerni.
2014. szept. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Végig van rajta egy phaser, vagy flanger, hogy konkrétan melyik, azt így hirtelen meg nem mondom, mind a háromnak hasonló az alapelve. Amúgy meg bund, nem grund, és amíg nincs meg a technikád, úgy lehet ezen a problémán segíteni, hogy a torzítás gainjét feljebb tolod.
2014. szept. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"van rajta egy phaser, vagy flanger, hogy konkrétan melyik, azt így hirtelen meg nem mondom, mind a háromnak hasonló az alapelve"

Mi a harmadik? :D

Amúgy a phaser és flanger működése teljesen más, pont csak a hangja hasonló kicsit.

2014. szept. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A chorust vettem ki, csak nem egyeztettem a mondatot :)
2014. szept. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És természetesen a chorusra és a flangerre gondoltam, csak feleslegesen fitogtatom a hiányos tudásomat vadidegeknek hajnali 10 órakor az interneten :)
2014. szept. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Folyton felbosszant, mikor ennyire bénák az emberek, hogy képtelen beírni 3-4 szót a Google-be, amivel 5 másodperc alatt választ kapnának a kérdésre.


Tucatnyi helyen le van írva, milyen felszereléssel vették fel ezt a számot.


Kérdező, te meg próbálj meg kicsit alapdolgokban tájékozódni, mert félelmetesen fogalmad sincs róla, mi micsoda.

- Nincs olyan, hogy "distortion torzító", ugyanazt a szót mondod, csak egyik angolul, másik magyar.

Mintha azt mondanád, hogy computer számítógép vagy pickup hangszedő.

A torzítóknak sokféle angol elnevezésük lehet, részben az hangzás fajtája, részben a működés alapján, részben a gyártó fantáziája szerint: overdrive, distortion, fuzz, meg még tucatnyi fantázianév...

A lényeg egy ilyen hangzásnál az elég brutális előerősítés és nagy kimenőjelű humbucker hangszedő.


- Az eredeti számban nincs semmiféle torzító pedál, a hangzást az erősítő gain-jével érték el.


- Nem grundok, hanem bundok. A grund jelentése: telek, föld.

A gitáron bundok vannak.


- "nyomkodom a grundokat"... az elég baj, ha a bundokat nyomkodod, akkor ne csodálkozz, ha nem fog szólni.


Előbb próbálj meg az alapokkal tisztában lenni, mielőtt EVH szólót akarsz játszani és nézz utána, mi is az a tapping.

2014. szept. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még annyit ehhez, hogy a phaser, a chorus és a flanger más hangzásvilág és nem is olyan nehéz megkülönböztetni, ennék a hangzásnál például teljesen egyértelmű, hogy melyiket használták.
2014. szept. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!