Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik számokban vannak a...

Melyik számokban vannak a legjobb gitárszólók?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mostanában megfogalmazódott bennem egy olyan kérdés hogy vajon mik a legjobb gitárszólók amit életemben hallottam. Szóval érdekelne a ti véleményetek is, hogy szerintetek melyek a legjobbak! Gyüjtsük össze a legütősebb szólókat! Egyelőre ennyit bedobok, bár biztos tudnék még többet is:

2014. nov. 4. 17:05
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
57%
#19 Az egy basszus gitár...... és Cliff Burton játssza..... aki a basszgitáros.....
2014. nov. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:

Amit linkeltél az egy élő változata a számank, igen ott valóban szólózik az elején, de szerintem itt most mindenki a stúdiós változatról beszél...

És az elején a basszusgitáron az intrót játsza, nem a szólót. Ennyi erővel bármit nevezhetnénk szólónak....

2014. nov. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
Igen, valamilyen szinten igazad van, ezt említettem is, hogy igazából lehet inkább egy intro (vagy intro szóló)...
2014. nov. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
Amit linkeltetek koncertfelvételen ott azt a szólót amire gondoltam (több szóló nincs amúgy az elején) azt a szólógitráos játssza.
2014. nov. 9. 02:57
 25/39 anonim ***** válasza:
Az elején? Mi biztos egyről beszélünk? Mert az ott az elején egy basszus gitár, és Cliff Burton játssza... Ez tízmillió%.
2014. nov. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Itt egy lemezkritika a Ride The Lightingről.

[link]

Kiemelem belőle a lényeget: (Cliff Burtonről a Metallica akkori basszusgitárosáról)

Stílusának formabontó jellegére mi sem jelent egyértelműbb bizonyítékot, minthogy sokan a mai napig nincsenek tisztában vele: a For Whom The Bell Tolls elején azokat a bizonyos jellegzetes díszítéseket az ő Rickenbackere hozza, nem pedig a szólógitár...

2014. nov. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=qdlQyNe_9tE

kérdező tényleg nem ért hozzá, ha nem tud megkülönböztetni egy basszusgitárt egy elektromos gitártól. Számold már meg a húrokat öcsém !

2014. nov. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
Csak elég menézni a húrok számát, húrok vastagságát, és a pengetés technikáját... arról már nem is beszélve, hogy nagyon mély, nagyon vastag és nagyon öblös hangja van. Persze, megtévesztő egy olyannak, aki nem ért hozzá, de szerintem már hallásból meg lehet mondani hogy az bizony basszgitár...
2014. nov. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
A for whom the bell tolls amit 85 ben játszott Cliff Burton sajnos már meghalt 86 ban nagyon nagy tehetség volt a világ nagy része őt tartja a legjobb basszus gitárosnak köztük én is nézd meg a vidit https://www.youtube.com/watch?v=qdlQyNe_9tE
2014. nov. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
De ha mindenképp stúdiós verzió kell akkor a Slayernek season in the abyss ban meg a többi Slayer számban 90 előtt Reign in Blood albumot meg kell hallgatni csak fél órát vesz el az életedből.
2014. nov. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!