Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Aria STG 003 testbe szeretnék...

Aria STG 003 testbe szeretnék beszerelni egy Squier by Fender Bullet Strat. Elektronikát hangszedőkkel + a gitár nyakát. Kivitelezhető?

Figyelt kérdés
Van egy Aria nevezetű gitárom ami gyönyörű világoskék és gondoltam veszek hozzá egy fent említett gitárt donornak. Javul a hangzás és ha igen milyen mértékben? Mit cseréljek még esetleg?

2014. okt. 7. 06:48
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Nem nagyon értem mi értelme adni a szarnak egy pofont + tönkretenni még egy gitárt.
2014. okt. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az Aria gitáromnak éger teste van ami jobb minőségű, mint a Bullet Hárs teste, a gitárnyak pedig csak a kinézet kedvéért.
2014. okt. 7. 07:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább vegyél egy gyönyörű világoskék Squiert! Nem lesz jó vége az ilyen cserélgetésnek, arról nem beszélve, hogy a Bulletnek annyira nem jó az elektronikája, mint pl egy Affinitynek.
2014. okt. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon kicsi az esélye annag, hogy valaki éppen ugyanilyen gitároknak cserélte már ki a nyakát, így egyértelmú választ nem lehet mondani.

Te magad tudnád a legkönnyebben kideríteni: leszeded a nyakat és megméred a nyak fészek méretét meg a másik nyak méretét és megnézed, mennyire passzolnak a furatok.

Ha a Squier nyak keskenyebb vagy alacsonyabb, mint az Aria, az szívás, azzak nem nagyon tudsz mit kezdeni, legalábbis toldozgatni nem érdemes.

Ha esetleg nagyobb, akkor abból lehet csiszolni, persze ezzel elveszted a lehetőséget, hogy másikra visszarakd.

A furatokat is ki lehet "puskázni" (méretre vágott facsapokat beragasztani), majd újrafúrni, ha van állványos fúród.

De ilyen árkategóriájú gitároknál szerintem az eredmény nem hoz nagyon jelentős változást a a befeketett munkához képest, de ha szeretsz barkécsolni, érdemes megpróbálni.

2014. okt. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor már a helyedben befektetnék, és vennék normális amerikai Fender nyakat, plusz Fender elektronikát. Természetesen jól megfontoltan, leméregetni, meg minden... meg persze nyilván akkor, ha van rá elég pénzed mert ezek azért nem olcsó dolgok. Én személy szerint értelmetlennek tartom hogy egy ugyanolyan árkategóriába tartozó gitárból raknád át a dolgokat, mert semmi javulást nem hozna.
2015. jan. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Marhaság az egész.
2015. jan. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Esetleg arra lenne jó, hogy kicsi tapasztalatot szerzel... de ha ez az elsődleges hangszered, akkor inkább ne.
2015. jan. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!