Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Honnan tudom, hogy be kell...

Honnan tudom, hogy be kell állítani a gitáromat?

Figyelt kérdés
Két éve vettem újonnan a Stratomat, és még nem lett beállítva. Jelenleg 10-es húrkészlet van rajta. Hogyan tudom ellenőrizni, hogy szükség van-e beállításra? Egyáltalán miket kell megnézni?

2014. jún. 29. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Szükség van rá.
2014. jún. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Így látatlanban? :)
2014. jún. 29. 14:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Általában a boltban a gyárban történt viszonylag felületes beállítással vannak a gitárok. Ráadásul a szállítás és tárolás során ezek még változnak is.

Tehát eleve ajánlott egy új gitárt a vásárlás után beállítani.


- Ha zörög a húr

- Ha kényelmetlenül magasak a húrok

- Ha nem pontos az oktáv


Ezek biztos jelei annak, hogy be kell állítani.

2014. jún. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Így látatlanban, igen.

Te írtad, hogy még nem volt beállítva.

2014. jún. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És be tudom itthon állítani magamnak, vagy spéci szerszámok kellenek? Esetleg valami alapos segédlet van a neten?
2014. jún. 29. 23:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha fogalmad sincs az egészről, inkább ne próbákozz otthon. Néhány szerszám kell hozzá és alapos ismerete annak, hogy megy egy ilyen beállítás. Ha minden felkészülés nélkül nekiállsz, többet árthatsz, mint használsz.
2014. jún. 30. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hogy érted a beállítást? Mert a leírásod alapján nem sokat értesz hozzá. Lehet, hogy Te hangolásra is gondolsz? Én pl. minden alkalommal amikor kézbe veszem, ellenőrzöm, hogy nem-e hangolódott el. Néha ez függ attól is hogy hogyan teszed le. Alapból állványon tartom, de ha csak lefektetem a kanapéra, hozzáér a karfa a hangolókulcshoz, már elmegy egy kicsit. A húrokat időnként cserélni kell, nem feltétlen függ attól,hogy milyen sűrűn használod. A húr alapból amortizálódik. Szóval a két éves gitárnál valószínűleg ráfér egy kis generál.
2014. jún. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!