Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy csinálják a gitárosok,...

Hogy csinálják a gitárosok, hogy kipengetnek egy hangot, és kis idő után elkezd visítani?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, mikor pl egy akkordot kell hosszan kipengetni, és a húrok rezgése átmegy ilyen üveghangszerű visításba. Pl az AC DC Thunderstruckban Angus is használja, mikor egy B mollt penget. Pl itt az első refrén után youtube.com/watch?v=n_GFN3a0yj0

A shoot to thrill intrójában is hallani.



2014. okt. 5. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs benne semmi trükk, kell egy jól kihajtott erősítő, az gerjedni fog.
2014. okt. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor kipróbálom majd nagy hangerőn. 9-en tartom a gaint.

Köszi a választ.

2014. okt. 5. 13:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Pozitív akusztikus visszacsatolás, a kellő hangerőn és tozítással megküldött gitárjel a hangszoróból elég erősen jön ki ahhoz, hogy berezgesse a húrt és fenntartsa a hangot.

Lényegében egyfajta gerjedés, amit tudatosan használnak.


Elő lehet állítani kihajtott erősítő nélkül is Sustainer beépítésével a gitárba (csak mondjuk többe kerül, mint a magyar átlag kezdőgitárja).

2014. okt. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pl nekem akkor szokott előjönni amikor otthon a szobában játszok, és fel van tekerve az erősítő. Szóval ha nem fogok le semmi akkor el kezd gerjeni, de ha távolabb megyek az erősítőtől akkor abba marad. Én eleinte azt hittem h a gitárommal van a baj.. de am ha megfigyeled a koncerteken szokják is azt csinálni, h a gitárt direkt közel teszik az erősítőhöz, hogy gerjedjen.
2014. okt. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mióta kicsit jobb felszerelésem van, nekem is sikerül :D
2015. jan. 15. 15:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!