Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt vegyek?

Milyen gitárt vegyek?

Figyelt kérdés
Még sosem gitároztam, viszont az az,álmom, hogy énekes legyek, (könnyű zene) és még fontos, hogy balkezes vagyok

2014. júl. 22. 15:19
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
14/L
2014. júl. 22. 15:20
 2/13 anonim válasza:
Hát mindenképpen balkezes gitárt vegyél:D de kezdőknek épp ideális a spanyol gitár, vagyis nylon húros gitár, mert azon távolabb vannak a húrok, vastagabbak és nem vágja az ujjad annyira mikor még nincs rajta bőrkeményedés.
2014. júl. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Na, már századszor fogalmazom át :)

Szerintem ha nincs lapát kezed, egy szűk nyakú akusztikus gitáron kezdd el, hamarabb meg lehet szokni a húrnyomást mint a nyak át nem érését. Az elektromos gitárt azért nem mondom, mert valamiért akusztikuson szeretik elkezdeni tanítani, de az okát nem tudom, mindjárt elmondja valaki helyettem.

2014. júl. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Egy használható fémhúros akusztikus gitár már 28e körül kapható, egy jó kezdő elektromos gitár ennél azért inkább 50e körül. Ráadásul ahhoz még kell valami cucc is, amin megszólal.

Ha nem kifejezetten klasszikus zenét szeretnél, szerintem ne klasszikus gitáron kezdd.

2014. júl. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
értem, és mi a vélemény a western ill. az elektroklasszikus gitárokról ?
2014. júl. 22. 17:11
 6/13 A kérdező kommentje:
Msa cw12 12 húros 44 ezer megéri?
2014. júl. 22. 20:06
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem hinném, minek neked 12 húros kezdésnek?


Elektroakusztikus is csak akkor előnyös, ha ki kell hangosítani vagy fel akarod venni, kezdésnek teljesen fölösleges, ugyanennyi pénzért már egy sokkal jobb sima akusztikust kapsz.

2014. júl. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
tudtok ajánlani? Ilyen let it go féle zenéket énekelek
2014. júl. 22. 20:47
 9/13 anonim ***** válasza:
Cort AD810
2014. júl. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
és nem tudtok valamit arról a "jobb kezesből balkezes gitár" módszerről? csakmert az egyetlen akusztikus balkezes gitár, amit találtam a cort ad szeriaban, az profi, nem az árával lenne a baj (mert ahogy olvasom a véleményeket megéri), hanem az, hogy elég profi, és gondolom egy kezdőnek nem kell ilyen
2014. júl. 23. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!