Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Harley Benton L-450 jó gitár?

A Harley Benton L-450 jó gitár?

Figyelt kérdés

#Harley Benton #L-450 #Harley Benton L-450
2014. júl. 9. 10:50
1 2
 1/12 anonim válasza:
Attól függ :) Kezdő gitárosnak jó (ha ezt nem tudod, akkor kezdő vagy) később már nem. Én azt mondanám vegyél egy jobb gitárt, mert ha jól hozzászoksz pl: egy stratocaster formához, akkor később is könnyebb dolgod lesz, mintha váltogatnád a gitárokat (bazinagy különbség van ám a gitárok között így a stílustól is függ, hogy milyen gitárra van szükséged)
2014. júl. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Keményebb rock, metálhoz gondolkodom. Ezért is néztem a két humbuckereset és ez a forma tetszik. Vagy érdemesebb lenne egy Squier Bullet HSS -t nézni kezdésnek. Mondjuk az 1Humbucker és 2Single. Nem tudom arra amire nekem kellene, jó lenne-e?
2014. júl. 9. 11:22
 3/12 anonim válasza:
Igen. A Harley Benton L-450 jó gitár. Persze akinek nincs ilyen gitárja, az csak a nevét fogja látni és le fogja húzni neked. Inkább majd ajánlani fognak neked eredeti Les Paul Gibson -okat, de a választásodból azt veszem ki, hogy nem szánsz rá százezreket, ugyanakkor jót szeretnél. Nos tudjuk, hogy mit meg nem tesz a Gibson, hogy a Les Paul sorozat készítését az USA -ban tartsa (még ha ez a minőség rovására is megy: [link] ) Az eredeti Les Paul hangja biztos, hogy jobb de az L-450 kitűnő gitár. A Harley Benton gyárt olcsóbb Strato- és Telecastereket is, amikről manapság kialakult egy vélemény, de könyörgöm azok kezdő- és gyakorlógitárok. Az L-450 nem az. Itt alaposan utánanézhetsz és meg is hallgathatod, ill. találsz róla nagy felbontású képeket és 3D-t is: [link]
2014. júl. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Nem, nem jó gitár. Ugyan ennyi pénzért már jobbat is lehet kapni más gyártóktól. Eddig 3 Harley Benton gitár volt a kezemben, mind a három gyenge minőségű volt. Azért fontos hogy kezdő gitárnak is egy relatíve jobbat vegyél, mert rossz minőségű gitáron nem fogsz tudni rendesen tanulni, mert pl. a barré akkordokat 3x nehezebb lesz lefogni mint egy normális hangszeren.
2014. júl. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
És az előző válaszolónak: te minek neveznél egy 35.000 ft-os gitárt, ha nem gyakorló gitárnak? Ennyi pénzért csak gyakorló gitárokat meg kezdőhangszereket lehet kapni, sőt még olyan 80-90e ft-ig ez nem is nagyon változik, ez alól talán csak a Cort hangszerek kivételek, de azok se nagyon.
2014. júl. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kicsit elkeseredtem. Nincsen 80-90-em gitárra. Azt hittem olcsóbban is el lehet kezdeni gyakorolgatni valamennyire :-( Talán majd egyszer lesz pénzem és veszek. Rosszul megtanulni nem akarok.
2014. júl. 9. 13:26
 7/12 anonim válasza:

Nem azt mondtam, hogy csak 80-90.000 ft-os gitárokon lehet elkezdeni tanulni.

Például nem lenne rossz ötlet kezdetben akusztikus gitáron megtanulni, Cort AD810 egészen jó minőségű hangszer, és 30e ft körül van az ára. Ha mindenképpen elektromosat szeretnél, akkor Squier Affinity széria jó kezdőhangszer, de annak az ára szintén 60e körül mozog.

De még egyszer mondom, kezdetben jobb akusztikuson tanulni, az elektromoshoz úgy is venned kell még erősítőt és így az összeg jóval 40 felett lesz, akusztikusnál elég maga a gitár meg egy hangológép. Cort AD810 lesz a jó választás neked, és ha esetleg később kiderül hogy mégsem neked való a gitározás, akkor ezt a gitárt el tudod adni elég jó áron és nem buksz rajta akkorát. Harley Bentont senki nem fog megvenni tőled használtan, vagy legfeljebb fillérekért.

2014. júl. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Eddig akusztikuson játszottam (fémhúroson). Belekóstoltam volna az elektromosokba, de nekem a Strato 3Single pickupje hangra nem jön be. Max a HSS-t nézegettem még kezdésként Squier-ben. A Telecasterek Country-s hangzása meg nem az én világom.
2014. júl. 9. 14:09
 9/12 anonim válasza:
A hangzás nagyban függ az erősítőtől is. Egy sima stratóból is ki lehet hozni durva dolgokat, bár ha kemény zenében gondolkozol valóban jobb a humbucker. Használtan Squier affinity lehet még jó vétel, de egy normálisabb erősítő is 40e ft felett kezdődik. Tehát ha villanygitározásra adja az ember a fejét akkor legalább 80-90e ft-ot kell rákölteni erősítővel együtt.
2014. júl. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Szia,

Nézz ki egyet a neten a Coda-ban, a Mezzoforte-ban vagy az Eldoradomusic-ban, a stagg.hu-n vagy ilyesmi. Ha ez megvan, menj el, próbáld ki. Utána menjél haza, gondold át, nézd meg, hogy a kiszemelt van-e szettben, aztán tedd kosárba. Amikor megjön és kibontod, úgyis el leszel ájulva, hogy milyen szépen szól és, hogy a fémhúros akusztikus után milyen könnyű lesz akár egy Stagg- Tenson- Fender Strat Bullet- en lefogni egy barrét. Amikor majd megszokod, esetleg elhangolódik a Tremolója, akkor lefixálod, ha a kulcsai engednek, akkor kicseréled/cserélteted azt. Nem fog annyiba kerülni, hogy 100000,- Amikor meg majd beleszeretsz az egész elektromos gitár világba, akkorra már tudni fogod, hogy milyent vegyél legközelebb, ami esetleg árban is magasabb. Rájössz majd, hogy milyen szempontok fontosabb neked. Érdemes-e egy feliratért pénzt adni, vagy inkább veszel rajta hangszedőt, potit, kulcsokat, húrlábat :-)

2014. júl. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!