Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitár?

Elektromos gitár?

Figyelt kérdés
Nem értek ehhez a témához egy csöppet sem. Jártam zongorázni és persze tanultam szolfézst is, és most bele szeretnék vágni az elektromos gitározásba, de konkrétan semmit nem tudok, nem tudom honnan induljak. Mi kell egy elektromos gitárhoz erősítőn kívül? Hol érdemes gitárt venni? Egy teljesen kezdőnek ugye tökmindegy, hogy milyen gitárt vesz? xD El tudok kezdeni gitározni tanulni úgy, hogy nem járok különórákra, szóval mondjuk videókból? Vagy ha valakinek nincs türelme leirkálni ezeket, küldhet oldalt is ahol kutakodhatok, de már nagyon fel szeretnék világosodni ez ügyben, mert teljesen analfabéta vagyok...

2014. jún. 27. 14:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Nem árt egy pengető is még a gitárhoz, bár sokan anélkül is használja. Meg heveder, hogy a nyakadba akaszd.

Gitárt a hangszerboltokban érdemes nézned, és persze nem tökmindegy, milyen gitáért veszel. Eldöntöd, mennyit költenél rá. Megnézed a boltokban, ha testzik valamelyik, elolvasod az interneten a gitárról írt kritikákat.

Ha van hozzá szorgalmad és érzéked, tanár nélkül is megtanulhatsz (sok nagy gitáros tett ugyanígy).

2014. jún. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
És ugye egy elektromos gitár nem szól erősítő nélkül?
2014. jún. 27. 14:15
 3/22 anonim ***** válasza:
Szól, csak rohadt halkan. Nincs sok értelme úgy használni.
2014. jún. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nézegettem gitárokat, [link] ez megtetszett. Nem a legjobb, de szerintem egy kezdőnek megteszi. Ehhez milyen erősítő kell? Félek, ha olcsó erősítőt veszek az zúgni fog, vagy ilyesmi..
2014. jún. 27. 14:27
 5/22 anonim ***** válasza:
44%

Én most fogok nyáron venni egy mt-2-es boss pedált, nem vészes az ára, és rohadt jól szól(volt alkalmam kiprobálni). Persze inkább metálra lett kitalálva. Valami 40 rugo alatt mozog, úgyhogy számomra totál megéri :D

Gitárt még ha kezdő is vagy, figyelj oda milyen fából van, mert mindegyik anyag másképp szólaltat. Google a barátod. Beírod gitárfák.

Ahogy már mondták, válassz ki egy gitárt, majd nézz róla teszteket, lehetőleg angolul ha jártas vagy a nyelvben. És mindezek után jó ha fogtad is a gitárt, mielőtt megvennéd :D Van hogy 10-ből 8-ra értékelnek összesen 30+ tesztből, de az illetőnek nem kényelmes a fogás, úgyhogy nézheti, vagy max "kínlódhat" rajta. Durván szólva :D

Ha nem megfelelő gitárt veszel, el is mehet a kedved az egésztől. És úgy meg sokra nem viszed.

2014. jún. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
33%

Metal zone meg a jó hangzás LoL.

Ha meg 40 körül veszed meg, amikor használtan 12-14 ezer forintokért dobálják akkor veszélyesen idióta lehetsz.

2014. jún. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Akkor használtan fogok venni :0 Mondom nem tudok semmit xDD
2014. jún. 27. 15:05
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az olcsó árkategóriában egy kezdő számára a fa fajtájának lényegesen kisebb jelentősége van az elektromos gitároknál, mint mondjuk az alkatrészek fajtájának és minőségének.

Az akusztikusnál már valamivel többet számít persze.

De ne a fa fajtája legyen az elsődleges szempont a választásnál.

Arról nem is szólva, hogy hiába kezdené el nézegetni a fa fajtákat, ha teljesen kezdő és nem is tudja, milyen tulajdonságai vannak az egyes fáknak.


Inkább elég lenne neki azt eldönteni, milyen hangzást kedvel, a Strat jellegú fényes, a Les Paul jellegű sötétebbet, esetleg Telecasterest...

2014. jún. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Valójában azt se tudom milyen szempontból kellene választani. Mármint, nem tudom az alkatrészek szerepét, és olvasgathatom a felsorolt képességeit egyes gitároknak, úgyse fogom föl.. Azt se tudom, mi az a humbucker .-.
2014. jún. 27. 17:38
 10/22 anonim ***** válasza:
milyen stílusú zenéket szeretnél játszani?
2014. jún. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!