Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Vannak köztetek, aki zenehallg...

Vannak köztetek, aki zenehallgatás közben nagyon fontosnak tartják a szöveggel való kapcsolatot, azaz érteni is akarják miről szólnak a dalok?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 22. 12:10
 1/5 anonim válasza:
Én szeretem, ha értem, fel tudom fogni miről szól a dal. Nem csak a szöveget, hanem az üzenetét is fontos megérteni szerintem. De persze vannak olyam számok is amiket csak hallgatni jó, nem a szövegre figyelni, csak élvezni.
2014. ápr. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Milyen zenei stílusban mozogsz?
2014. ápr. 22. 12:51
 3/5 anonim válasza:
Leginkább a punk rock kategóriában, de ebből nem kell arra következtetni hogy a punk rock zene csak a füvezésről és a szexről szól.
2014. ápr. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én sem gondolnám. Ez megint egy tipikus sztereotípia lenne, mint ahogy az is, hogy a rock zene összekapcsolódik a szex-szel, drogozással vagy aki hallgatja azt erkölcstelennek minősítik. Hallgatok rock zenét és semmilyen káros szenvedélyekkel nem élek soha. Bár én a classic és progresszív, art rock kategóriákat részesítem előnyben. Emellett persze korai jazz zenék, blues, country, folklore és musical. Mindig is szerettem az elgondolkodtató szövegeket, amelyek újabb és újabb kapukat, vagy az érzékelés ajtóit megnyitották. (doors of perception)
2014. ápr. 22. 13:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, így tudom igazán átérezni a dalt, így jön át igazán az üzenete. Többnyire én sem nem mély értelmű zenéket hallgatok, de sokszor egy átlagos "semmiről sem szóló" dalban is van egy-egy sor ami nagyon betalál, pont úgy fogalmaz meg egy adott dolgot ahogy érzem, de én nem tudnám olyan tömören, olyan kifejezően vagy olyan költőien megfogni. Hátránya hogy így kizárólag angol nyelvű zenéket hallgatok, pedig biztosan rengeteg remek dal van a többi nyelven is, de mivel nem értem, nem tudja megadni azt a pluszt, amitől élménnyé válik a zenehallgatás. Igaz a műfaj is eléggé köti a nyelvet: country/country-rock/southern rock. Éppen nemrég jártam úgy, hogy találtam egy egészen ígéretes dalt, nagyon tetszett az első pár taktus, de aztán rázendített franciául az énekes és ez megölte az egészet. A feszes déli ritmustól számomra rettenetesen elüt a francia, ráadásul ugye nem is értem.
2014. ápr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!