Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Modellező gitárkombó vs....

Modellező gitárkombó vs. Gitárkombó + multieffekt?

Figyelt kérdés
Melyiket célszerűbb beszereznie egy kezdőnek? Egy modellező gitárkombót amiben van számos effekt és ládatípus vagy egy gitárkombót és mellé egy multieffektet?

2014. márc. 7. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez főleg attól függ, konkrétan milyen modellekről van szó.
2014. márc. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mondjuk nézzünk egy olcsóbb változatot:

Modellezős: VOX VT20+

Kombó+effekt: Marshall MG15CF + Vox StompLab II



Vagy a drágább:

Modellezős: Line6 Spider IV 75

Kombó+effekt: Marshall MG30CFX + Vox ToneLab ST (vagy BOSS ME-25)

2014. márc. 7. 21:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Hű. Meg kéne hallgatni együtt.

Mindnek van előnye, hátránya.


A modellezős kombó kicsit korlátozottabb, de kompaktabb is, kevesebb hibalehetőség, kevesebb kábel, de kell hozzá egy lábkapcsolót is venned.A Line6 kategóriájában talán az egyik legjobb modellezős cucc, de ízlés dolga, nem biztos, hogy mindenkinek bejön a hangzása.


A multieffektes összeállítás rugalmasabb, máshol, más erősítővel is használható, talán könnyebben kezelhető..


Én mégis inkább a modellezős kombó felé hajlok, de tényleg meg kéne hallgatni. Egy Vox VT15-ösöm van és azt szeretem.

2014. márc. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen az előbbi.

Ilyen kis modellezős kombókból vannak jók, de ezek a kis multik mind iszonyú gagyik.

2014. márc. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a kombó + multieffekt felé hajlok. Bár attól is függ milyen zenét játszol.


Modellezős kombóm volt már, egy Peavey Vypyr, és tény, iszonyat jól szól, viszont számomra kevés lehetőséget adott.

Csak hogy értsd mire gondolok, most Marshall DSL401-et használok itthon egy Line6 POD XT Live multieffekttel. Rengeteg sound van benne alapból elmentve, és ezeket is ízlés szerint állíthatod, és emellett a saját hangszíneid egy adott bankban eltudod menteni külön A, B, C és D csatornára is. Ennek az az előnye, hogy van 3-4 sound, amit használnál egy számon belül, azokat csak beállítod, hogy a clean A-ra, a distortion B-re, stb.. Következő számhoz ott a következő bank, ahova menthetsz, + 1 "lépéssel" kapcsolod ki-be az adott hangra beállított delay-t, chorust, vagy bármilyen effektet. Line6 oldalról (ha megvan a lincensz) újabb effekteket, stb. tudsz letölteni rá. Kicsit bonyolult hosszas beállítani, de szerintem megéri, és egy színpadképes cucc, és felvételre is nagyon jó. Tény, hogy nem a legolcsóbb cucc, de ez még egy olcsóbb erősítőn is iszonyat jól tud szólni (de amúgy használtan kapható már 50-től).

De egy olcsóbb multieffekt is nagyon jól tud szólni, van pl egy Digitech RP150-em, amit ugyan úgy imádok. Rengeteg effekt van benne, ami egy modellezős erősítőben nincs, pl a whammy. Ennek csak a hátránya, hogy nem lehet annyira elrendezni, mint a Line6-nél, így ezt csak akkor használom, ha többet effektezek egy számban (Rage against the machine, Audioslave, Muse, White stripes).

Nem azt mondom, hogy a modellezős kombó rossz, de szerintem egy multieffektben több a lehetőség.

2014. márc. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Inkább a vox erősítőt vedd.

Az a kis multieffekt semmit nem ér.

2014. márc. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!