Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Peavey bandit 122 vagy Fender...

Peavey bandit 122 vagy Fender Frontman 212r? (további infók lent)

Figyelt kérdés
próbákra,kisebb koncertekre kellene. rockra,metálra,bluesra főleg. sok dolgot olvastam mindegyikről,de nem tudom,hogy melyik legyen.

2014. febr. 20. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy le fognak szólni, de ha ezek közül kell választani, akkor én a Peavyt mondanám. A Fender Frontmannel nincsenek olyan jó tapasztalataim. Tisztán tényleg szép hangja van, de torzítva nem valami nagy szám még tranyós viszonylatban sem, ráadásul van az a túlmelegedéses-elnémulásos típushibájuk, ami rettenetesen bosszantó tud lenni (tudom, hogy nem az összes szériának, de akkor is...)
2014. febr. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindkettőt használtam, ha ezek közül kell választani, fender.
2014. febr. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
miért a fender? indokolnád?
2014. febr. 20. 19:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Mert jobb tapasztalataim voltak vele.

Adott két nagyon jól színezhető csatorna, nagyon jól szinkronolható masterelési lehetőséggel. Ami szerintem egy élő fellépésen nagyon fontos.

A tiszta csatornának jó a hangminősége(hallottam már jobbat mondjuk, sokat, konkrétan a banditénál szerintem sokkal jobb a tiszta csatornája)

A torzított csatorna rock-hard rock kategóriában szerintem teljesen korrekt. odatekered vagy 6-7-re a drive-ot, meg benyomod a szólókiemelőt, aztán mehet a zúzás.


Technikai része:

A csatorna váltó megoldása nagyon jó, egy sima árnyékolt érrel kapcsolod a csatornákat, illetve kiemelőt.

Az erősítő 100%-ban védett túlmelegedés ellen, több pontos hőbiztosítása van. A kapcsolási rajzban egyértelműen lehet látni, ha az erősítő túlmelegszk, nem elnémul egy-két másodpercre, hanem konkrétan teljesen bontja a primer oldali betápot. Így én el se hiszem az efféle állításokat, hogy "szériahobás a hűtése, ezért túlmelegszik".

Őszintén szólva, a zenekaromban két ilyen erősítő is van jelenleg, ugyan egyik sem főerősítőként szolgál, de kb minden bulin ott van és megszólal.

Még sosem hagyott minket cserben.

(Ellenben volt már ledöglő marshallunk.)


A másik. A fenderben 2 hangszóró van.

A píviben 1.

Szerintem egyértelmű, hogy melyik fog dinamikusabban és erőteljesebben szólni.

2014. febr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a hosszas véleményt!!:)

azt még leírnád,hogy mik a tapasztataid a bandittal?

2014. febr. 20. 21:23
 6/6 Shazeen ***** válasza:
Én abanditet választanám. A fenderrel voltak gondjaim egyszerűen nem tetszett a hangja. a tiszta és torzított csatorna között nagy a hangerőkülönbség pl. És nem elég masszív a torzított része.
2014. okt. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!