Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen haladó szólógitárt vegyek?

Milyen haladó szólógitárt vegyek?

Figyelt kérdés

300 ezerig

vagy les paul,vagy floyd rose-os superstrat

írjatok párat ami megérné! köszi



2014. febr. 24. 22:36
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Bocsánat. :)

Egyébként nekem nincs gondom Matthew ajánlásával. Szerintem is Gibsonból ezért az árért inkább egyszerűbbet kapsz, míg LTD, Ibanez, stb.-ből meg a saját kategóriájának komolyabb modelljét.


Megnéznék egy Fernandes-t is.

[link]

vagy Ibanez JEM:

[link]

2014. febr. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Én meg elfelejteném az új hangszereket, mert 300k-ért használtan már ESP-t is simán kapsz, vagy bármilyen más egy életen át kiszolgáló hangszert.
2014. febr. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Így van, én újat szinte biztos nem vennék. Persze ebben van némi lutri, de ha korrekt az eladó, akkor akár azt is lehetővé teszi, hogy egy hangszerésszel megnézesd.
2014. febr. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim válasza:
Esetleg nezz utanna a Schecter gitaroknak
2014. febr. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Ennyiért boltban LTD-t tényleg nem. BÁR mást sem!:) Az én mondásom szerint, az vegyek boltban új gitárt, akinek annyi pénze van hogy krvára mindegy mennyit költ rá.. Mást esetben sokkal ésszerűbb használtat:)


Másrészt meg ennyi pénzért szerintem már nem haladó kategóriának hívjuk.

Már ha 3 részre osztjuk hogy kezdő/haladó/profi, és kezdőnek a legolcsóbb (de használható) gitárokat vesszük. Akkor a 300ezer alatt már bőven véget ér a haladó kategória. És ennyiért -főleg használtan- már profi hangszernek mondható dolgokat lehet venni.

De a kérdésre visszakanyarodva, pont ezért nézz használt gitárt, ha 300at ráköltesz! ;)

2014. febr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Nem vagyok haladó gitáros csak egy kezdő, de valamiért azt érzem, hogy te sem lehetsz sokkal előrébb nálam. Megmondom, hogy miért gondolom így.

Szerintem egy haladó, szétnéz a neten megnéz néhány videót és nagyjából már vágja is hogy mit akar venni. Majd bemegy egy hangszerboltba és ott kipróbál pár tipust hangzás, játszhatóság, anyagminőség és hát esztétikai szempontok szerint. Végül elviszi az éppen neki megfelelőt, vagy tovább keresgél akár a használtak között is. Szerintem ne vegyél még túl komoly, drága hangszert mert később megbánhatod. Ne érts félre nem akartalak megbántani, csak leírtam a gondolotaimat. Aztán persze lehet, hogy egy Steve Vay-nak osztom itt az eszet. ;)

2014. febr. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

kedves utolsó!

ezt rosszul gondoltad! jelenleg 3 együttes gitárosa vagyok. van 3 gitárom is,ebből 1 ibanez,1 vintage és egy LTD. viszont ezek középkategóriás cuccok.. van egy Marshall fej+ládám,illetve egy 90wattos kombóm. és a kérdést azért írtam ki,mert biztos,hogy vannak nálam tapasztaltabb gitárosok is,akiknél már több model is megfordult.. természetesen amiket írtak,azokat kipróbáltam,és még sok mást is. és valószínűleg hétfőn egy Ibanez Jem büszke tulaja leszek :)

2014. febr. 28. 10:43
 18/28 anonim ***** válasza:

Picit mellényúltam, ez van. :D

Jóindulatból írtam a korábbit, mert van úgy, hogy pár akkordos kezdők, már úgy érzik, hogy haladók. Gondoltam ha egy ilyen srác akar 3kilót gitárra költeni, inkább lebeszélném. Magam is sokat nézegetem a drágább gitárokat, pl. azt az Ibit amit venni fogsz (irigy is vagyok most) :D de azért mindig sikerül lebeszélnem magam egy hibás lépésről, mert nem való még az én kezembe egy ilyen szép és komoly hangszer. Viszont neked ha meg lesz az új gitárod, azt kívánom, hogy használd egészséggel sokáig, a magad és mások örömére!

Azért egy Vintage 100-at veszek én is, mert megérdemlem. ;)

2014. febr. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
2014. febr. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
jó,nem tudhattad! :) nekem is egy Vintage 100-am van. az is.. nagyon boldog leszek az Ibivel,nagyon! alig várom! minnél jobb leszel,annál többett megengedhetsz magadnak,de valóba kezdőnek nem kell profi gitár,mert vagy megunja,és ha nem is,akkor se tudja kihasználni. sok sikert a továbbiakban!
2014. febr. 28. 20:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!