Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ki az, aki egyetért az alábbi...

Ki az, aki egyetért az alábbi állításommal?

Figyelt kérdés
Régebben sokkal jobb zenék voltak. Nem érdemes azzal foglalkozni, hogy mi volt régen? Sajnos de, mert amiben benne élünk kor, abban kevés érték született. A rock, a jazz, a blues vagy más élőzenék gondolkodásra késztettek, ma már nem. Sajnos ugyanez elmondható a táncdalokról is, illetve az akkori populáris kultúrákról. Ma már nem születnek olyan nagy egyéniségek. Hiába a sokadik Mega akármi és X-Faktor ezek a tehetségek a nyomukba sem érhetnek a régieknek. Szeretném tudni, hogy van-e valaki hasonló véleményen.
2014. febr. 24. 11:28
 1/9 A kérdező kommentje:
Persze nehéz így válaszolni, hogy nem adtam meg időszakot. Úgy gondolom, hogy azok a zenei produktumok, amelyek 1955 és 1990 között születtek a rockzenében azt a szintet valahogy ma már nem tudják hozni. Blues már nincs, a jazz zenébe pedig a mai zenészek már popelemeket visznek.
2014. febr. 24. 11:59
 2/9 10inchhero ***** válasza:
100%

vannak még jó zenészek, csak ne a populárisok közt keresd. Nincs rá igény sajnos.

u.i.: kicsit elfogult rocker vagyok, de pl a régi rap is hallgatható (volt), a mai zenék szövege jobb esetben is 4-5 sablonos mondat.

Azért ajánlom figyelmedbe az alábbiakat: Téveszme, Over my Dawn, Alvinék, stbstb

2014. febr. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Le kellene szakadnod a tömegmédiáról. Ha jó rock, blues vagy jazz zenét akarsz hallani, akkor keresd az élőzenés helyeket, a független és/vagy szerzői kiadványokat.
2014. febr. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek, én is így gondolom. Viszont vannak még értékes zenék/zenekarok/zenészek a mai médiában is, csak nem annyira "felkapottak" meg nincsenek szétjátszva a számaik a rádiókban, mert ezeket csak egy olyan réteg hallgatja, aki igényes zenéket szeretni hallani. Én például mindenféle zenét meghallgatok, kivéve a szélsőségeket. De mégis az olyanok a kedvenceim, amikben igazi hangszerek vannak, igazi zene szól. (Bár lehet azért mert zenész vagyok.) Például nagyon szeretem ezt a zenekart: http://www.youtube.com/watch?v=GZ-kXZsUa_w
2014. febr. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bizonyos mértékben egyetértek. Tehetségek most is vannak, csak a média nem őket kapja fel, sokan elkallódnak. Ha pedig kortárs blues-előadó érdekel, ajánlani tudom Joe Bonamassát, szerintem nagyon tehetséges.
2014. febr. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled, de mint ahogy az előzők is mondták: vannak még most is értékek. Ne foglalkozz azzal, ami értéktelen, tucat, sablon. Azon kívül is van még zene, csak sajnos nem kap annyi teret. De aki keres, talál. Azzal foglalkozz, amit szeretsz, és biztos meg fogod találni azokat a zenekarokat/zenészeket, amikben örömödet leled. :)
2014. febr. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát. Én abszolút utálom a médiát, tehát nem értem miért kellene leszakadnom róla. Az elején még lehet bele-belenéztem, de rá kellett jönnöm, hogy ilyen előadókból tisztelet a kivételnek több tucat van. Ma még a régi nagyok mindig tudnak valamit Illés, Omega, Skorpió, Török Ádám, Hobo és immáron évtizedek óta ugyanazon az úton járnak. Vagy említhetnék csodálatos amerikai zenekarokat Jethro Tull, Deep Purple, Rolling Stones, Doors, etc. Fantasztikus az az örökség, amit hátrahagytak. Az utókor vajon fog ebből táplálkozni?
2014. febr. 24. 22:56
 8/9 anonim ***** válasza:

"Hiába a sokadik Mega akármi és X-Faktor ezek a tehetségek a nyomukba sem érhetnek a régieknek" feltételezem ha véleményt alkotsz róluk, akkor ismered is őket.

Én ugyan csak a tömegmédiáról beszéltem, de a te döntésed, hogy utálod az összes információ közvetítőt...

2014. febr. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Azt hiszem nem érted, hogy mit beszélek! Ne azon idegeskedj, hogy mi nem tetszik. Ezzel csak magadat emészted! Csak azt vedd figyelembe, amitől jól érzed magad!
2014. febr. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!