Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy hívják azt, aki valóban...

Hogy hívják azt, aki valóban a zenét szereti?

Figyelt kérdés

Ugye mostanában rendkívül elterjedt az álértelmiségiek körében, h ha egy adott drogos semmirekellő az általa írt, közhelyes szöveg alá betol valami értelmezhetetlen, hangszerek által létrehozott semmit akkor azt zenének hívják.

Persze mikor az ember felteszi a kérdést, h mi ez a hulladék, akkor még ők vannak megsértődve és kezdődik a "Mert ennek mondanivalója van, mert a szöveg meg a bla bla bla és mindenki hülye, akinek nem tetszik!"

Nálam a zene ott kezdődik, h hangszerek által előadott, emberi énekkel feldobott, a hallgató számára kellemes esetleg érzelmek kiváltására alkalmas dallam.

Valahogy így tudnám megfogalmazni így hirtelen.

De semmiképp nem szöveg, persze lehet benne, de csak azért, h ugye az énekesnek valahogy elő kell magát adnia!

Ha szöveget akarok akkor olvasok.

A jó zene az, amit ha hallgat az ember jobb kedve lesz, megjön a kedve a tánchoz, nem akarja abbahagyni valamint naphosszat fütyüli a dallamát.

De nem a szöveget!

A másik, ott a 4 évszak, kicsit szélsőséges példa.

Remek, őszintén örülök, h ha hallgatja az ember akkor a 4 évszak jut róla az eszébe az embernek, de pont leszarom.

Nem zene.

Tehát van arra kifejezés, h hogyan nevezzük azt, h ha valaki magát a zenét kedveli és nem azon jár naphosszat az agya, h hogyan tűnhetne nagyobb értelmiséginek bocs akarom mondani, h mi a mondanivalója az adott ricsajnak?



2014. jan. 5. 20:02
 1/2 Apocalypse. ***** válasza:

Figyelj, én se szeretem azt a 'zenét'. De ez van.

Nem az alapján kéne elítélned az embereket, hogy mit hallgatnak. Ez ízlés kérdése. Van akinek a pap van akinek a papné. Hidd el, teljesen mindegy ki mit hallgat. Ha valaki operát, ugyan úgy lehet rossz ember, ahogy jó is. Ha valaki metált .. szintén.. és így tovább..

Én magam rockernak tartom. És van egypár diszkómániás barátom, és nagyon rendes emberek. Attól, hogy nekem a zenéjük nem jön be...

Mert most te szépen lehúztad a írásoddal az összeset, és akkor csodálkozol ha mondjuk neked is beszólnak?

Minden ember más. Tiszteletbe kell tartani ki mit szeret, és nem azzá formázni a másikat, amik mi magunk vagyunk.

2014. jan. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Rsta ***** válasza:
Amiket te itt összehordtál a jó zenéről, az teljes mértékben szubjektív.
2014. jan. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!