Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tulajdonképp van olyan black...

Tulajdonképp van olyan black metál banda, aki valóban, a szó szoros értelmében sátánistának vallja magát?

Figyelt kérdés

Az összes black zenekar,amivel eddig találkoztam csak afféle "imidzsnek" tekinti ezt,nem gondolja komolyan.Ez tulajdonképp miért lett "divat" a black metálban?Fel tudna valaki világosítani?Talán az egyetlen kivétel,amivel találkoztam az a burzum,de ezenkívül egyel sem.

(Igen,van google,van wikipédia,de nincs kedvem 10-20 oldalakat böngészni azért,hogy majd esetleg meglelem ezekre a választ,úgyhogy kérlek ezekkel hagyjatok békén).


Előre is köszi!


2013. jan. 24. 19:27
 1/4 A kérdező kommentje:

"Tulajdonképp van olyan black metál banda,*AMELY valóban..."

Elnézést,kijavítottam :)

2013. jan. 24. 19:27
 2/4 anonim ***** válasza:

Na pont a Burzum az, ami soha nem volt sátánista, Varg Vikernes mindig is pogánynak vallotta magát.

De a kortárs zenekarok ott Norvégiában szinte mind sátánistának vallották magukat.

2013. jan. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ott a Ghost, és a THe devils blood. Bár ők ténylegesen okkult rockot játszanak, kifejezetten hallgatható szinte slágeres zenét erősen okkult szövegekkel. Viszont ők ténylegesen sátánistának mondják magukat. A black metal zenekarok közül a Wataint tudom ajánlani ilyen szempontból. Ők nem koncerteket adnak, hanem valódi szeánszokat.

Viszont a black metal nem a sátánizmusról szól, hanem az egyház tagadásról. Nem mindegy, hogy az egyházat utálod, vagy Istent. Jómagam pogány vagyok, de ettől függetlenül hiszek Istenben, és nem utálom őt.


Tegernako

2013. jan. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igazából csak a polgárpukkasztás miatt voltak sátánistáknak beállítva, amiket sokszor a hozzá nem értők mondtak rájuk, ők meg erre rá is játszottak. Aki viszont valóban sátánista volt, az Jon Nödtveidt, a Dissection frontembere, aki 2004-ben rituális öngyilkosságot hajtott végre a hite miatt.
2013. jan. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!