Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárszakértők! Milyen húrt...

Gitárszakértők! Milyen húrt vegyek?

Figyelt kérdés
Nem rég hozzájutottam egy elektromos gitárhoz, hangolásnál tűnt fel, hogy az egyik húr (H) az istennek se akarja kiadni a neki szánt hangot, de még esztétikailag is eltér a többitől ( a többi egyértelműen fémhúr, ennek sötétebb a színe, és nagyon vékony ). Konkrétan az érdekelne, hogy milyen húrt vegyek és mi módon cseréljem ki. A választ előre is köszönöm!

2014. jan. 3. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Egész húrszettet cserélünk egyszerre, ha csak azt cseréled ki, úgy is el fog ütni a hangja a többitől. Ízlés kérdése, hogy milyen gyártó termékét használod, és milyen vastag húr felel meg legjobban az igényeidnek. A lényeg, hogy elektromos gitárra való húrszettet rakj rá, hangszerboltban az eladó biztosan fog tudni segíteni. Egy normális minőségű húrszett, ami semmi extrával nem rendelkezik, olyan 1800 és 2000 pénz közt van, nagyon sokan használják ebből az árkategóriából ez Ernie Ball cég Regular Slinky típusú húrjait. Én például .9-es szettet szoktam használni, azon elég könnyű nyújtani.
2014. jan. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, holnap az első dolgom lesz venni. Még annyi, hogy hogyan zajlik a húrok cseréje?
2014. jan. 3. 17:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Leszeded a régi húrokat és felrakod az újakat. Nincs benne semmi különös.

Én nem szoktam sokat feltekerni a hangolókulcsra, max. 2 menetet.

2014. jan. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!