Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen húrokat vegyek a...

Milyen húrokat vegyek a gitáromra, hogy puhábbak legyenek, és ez áltaá könnyebben tudjak játszani?

Figyelt kérdés
Akusztikus giátom van (fender-t bucket 300 CE), a húrok, amik most vanna, azokon kicsit nehezen játszom, és már fogtam olyan gitárt a kezemben, aminsokkal jobban tudtam játszani. Nem tudom teljesen tisztán lefogni a barrés akkordokat sem. D'addariot vettem eddig. A márkánál maradnék, csak nem tudom, hogy milyen jellegzetességei vannak, amiszerint a megfelelőt vásároljam.
2013. dec. 21. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Maradhatsz a markanal csak nylon hurokat vegyel :)
2013. dec. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Maradja a fém húroknál, mert ez egy western gitár. A fent említett márkának van 9-45 méretű készlete:

[link]

Minél kisebb a húr átmérője, annál kisebb feszítés szükséges hozzá és kevésbé lesz merev, azaz könnyebb lesz az ujjadnak. Lehet, hogy a nyakmerevítő pálcán állítani kell és számíts rá, hogy alacsonyabb lesz a gitár hangereje.

Ha még mindig vágja az ujjadat, az ujjad megkeményedéséig hangolj egy hanggal lentebb és használj capot.

2013. dec. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
semmiképpen nem akarom nylon húrokat rakni, maradok a fémnél. az nem baj, ha kisebb lesz a hangerő, mert elektroakusztikus, be tudom kötni hangfalakba, meg én amúgy sem vagyok gitáros, csak gitározgatok. a mostani húrjaim 9-esek, a nyakánál belől van egy hexagonnak való lyuk, azt hiszem ott állíthatok a nyakán. akkor könnyebb lesz a játszás?
2013. dec. 22. 13:19
 4/6 A kérdező kommentje:
régen rendesen bőrkeményedés volt az ujjaimon, de ma már nem gitározok olyan gyakran, ezért már jobban fáj :p
2013. dec. 22. 13:20
 5/6 anonim ***** válasza:
DE ha allit a nyakmerevito palcan akkor benne van annak az eselye h rezonalni fognak hurok nem?(nem biztos csak feltetelezem :p)
2013. dec. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igen, ezt már tapasztaltam is, szóval már össze-vissza tekergettem, persze, csak óvatosan, de így sem könnyebb játszani...
2013. dec. 25. 00:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!