Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan rakhatok új E húrt a...

Hogyan rakhatok új E húrt a klasszikus gitáromra?

Figyelt kérdés
hol lehet kapni? és hogy kell? a felső E szakadt el, vagy nem is tom lehet csak ki jött a helyéről bár... ez inkább elszakadt. :D köszi előre is
2012. szept. 28. 23:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem jártam még olyan hangszerboltban, ahol nem lehetett kapni. Lehet rendelni is:

[link]

Ha régebb óta vannak fent a gitárodon a húrok, akkor érdemes szettben cserélni, azaz mindet. Cserére van fent a neten egy jó csomó videó, de ha szemfüles vagy, akkor egyszerre egy húrt cserélsz, és a húrlábon lévő kötés módot lelesed. A hangoló kulcsnál pedig érdemes kurblit használni:

[link]

Ha nagyon nem megy, akkor a hangszerboltokban el szokták vállalni, bár szerintem illik tudni megcsinálni, és mint ismert a gyakorlat teszi a mestert.

2012. szept. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen!! elég kezdő vagyok gitározáshoz még de azt honnan tudjam hogy melyik húr, húrszett lenne a megfelelő az enyémhez? azon belül hogy nylon húr legyen.
2012. okt. 1. 17:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Amit linkeltem, azok közül szerintem jó DAdario EJ27 N és a pro arte típus is, ami azért drágább, mert a fém bevonatú húrok ezüstözött rézszállal vannak bevonva. Ez tartósabb és szerintem hangra is mélyebb tónusú.

Az Ernie Ball is használható, viszont a fekete húrt nem ajánlom. Én mindig elnyúlok alatta.

Darco húrt még nem használtam.

2012. okt. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!