Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Befektessek egy country...

Befektessek egy country (acélhúros) gitárra, vagy még korai? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
13 éves vagyok. 3 hónapja járok gitártanárhoz, bár már több mint egy éve tanulgatok itthon is gitározni. Szerintem viszonylag jól megy, és az oktatómmal is tempósan haladunk a könyvben. Már említettem a szüleimnek, hogy nagyon szeretnék egy country gitárt. (Jelenleg egy Yamaha C40-es spanyolgitárom van.) Úgy gondoltam, hogy tizennegyedik születésnapomra (jövő augusztus) kérek, vagy addigra összegyűjtöm rá a pénzt. Szerintetek korai még az, hogy acélhúros gitárom legyen, vagy augusztusra már nem leszek ennyire kezdő?

2013. dec. 29. 10:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nyugodtan elkezdhetsz akusztikuson játszani, ha már 1 éve gitározol akkor már elég erősek és pontosak az ujjaid, nem lesz gond az akusztikussal sem :)
2013. dec. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
azért nem korai, mert nem akkor kell venni olyat, ha "kinövöd" a nylon húrosat. Ha annak a hangja tetszik, akkor kezdhettél volna azzal. Ha azért akarsz fémhúros gitárt venni, hogy majd párév múlva elkezdj elektromos gitározni, akkor nyugodtan vegyél most elektromost :D ez nem egy lépcső, ahol feljebb jutsz idővel, ezek különböző hangszerek. A dobos sem akkor vesz pergődobot, ha megunja a zongorát.
2013. dec. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A szüleim szerint nem állok rá készen, és nem engedik meg. Mert még nem tudok biztosan kottából olvasni, és szerintük még jópár évig felesleges nekem új gitárt venni... Majd megkérdezem a gitártanáromat, hátha az Ő szava hat a szüleimre, mert én hiába magyarázom nekik, nem akarnak engedni...

2013. dec. 29. 11:15
 4/14 anonim ***** válasza:
ez olyan mintha lenne egy kosárlabdád, amivel szeretsz játszani, de néha fociznál is, de nem engedik, hogy focilabdát vegyél amíg nem tudsz 3pontost dobni 10et egymás után :D
2013. dec. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"A szüleim szerint nem állok rá készen"

Mert nem akarnak neked venni másik gitárt, mikor már van egy, ez csak egy szép hazugság.

2013. dec. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A 2. és 4. válaszolók írták le nagyon jól a lényegét.

Sokan úgy állítják be, hogy a klasszikus a kezdésre való gitár, és aztán jöhet a fémhúros, vagy elektromos..

Ennek annyi alapja van, mintha nagybőgőzni akarnál, de aztmondanák, majd ha jól tudsz hegedülni, utána vehetsz nagybőgőt.

2013. dec. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de a szüleidnek van bármi fogalma is a gitárról? Mert szerintem nagyon nincsen. Én a helyedben az itten válaszokat is megmutatnám neki, ha máshogyan nem tudod meggyőzni őket. Két dologban tévednek hatalmasat:

1. Az összes fajta gitár teljesen ekvivalens, nem áll egyik sem a másik fölött, tehát akár klasszikuson, akár fémhúroson vagy elektromoson is tanulhatsz, akármilyen fázisában vagy a gitártanulásnak, attól függően, hogy melyiknek a hangja tetszik a legjobban, illetve azokhoz a zenéknek az eljátszásához, amiket szeretsz, melyik szükséges. Ha a rockot vagy metált szereted, jó eséllyel teljesen hidegen hagy a klasszikus gitár, és így csak eleged lesz az egészből. De ezt már eléggé jól leírták. Nekem például soha nem volt klasszikus gitárom, mindig is a western és elektromos gitár áll hozzám közel.

2. A jó gitártudásnak NEM feltétele a kottából való játszani tudás. ha nem komolyzenét akarsz gitározni (márpedig akkor gondolom nem westerngitárt szeretnél), akkor gitártabot kell tudni olvasni, ami a kottához képest pofonegyszerű, pár perc alatt megtanulható. A nagy gitárosok jelentős része soha nem tanult meg kottát olvasni, mert tényleg nem szükséges. Említhetném itt például Jimmi Hendrixet vagy Eric Claptont. Gondolom róluk a témában teljesen kívülálló szüleid is hallottak :)

2013. dec. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

[link]


Egy részlet a filmből. Az öreg néger a klasszikus gitározás fontosságát is belenevelte a kis csávóba.

Na jó ez csak egy film, meg a csökött agyú amcsi négereknek fingjuk sincs a gitározásról.

2013. dec. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, a szüleimnek nincs sok közük a gitárokhoz, nem kefejezetten (szinte semennyire nem) értenek hozzájuk. Főként Rock és Metál dalokat kedvelek (Nirvana, Foo Fighters, KoRn, Black Sabbath, Metallica, stb.), de van jópár alapból akusztikus gitárra írt dal, amit szeretek játszani. Hiába papolok én nekik, hogy semmilyen dalnak nem lehet kottás leírását találni, csak gitártabosat (amit teljesen folyékonyan és gyorsan tudok olvani), nem értik meg, mert szerintük a kotta sokkal fontosabb... Jah, és hogy én lehetek a gitárosoknak az a kicsi része, aki tud kottát olvasni, és még szolfézsra is el akarnak zavarni... Na meg a másik, hogy szerintük ami elektromos vagy akár csak western gitáron jól hangzik, az ugyanúgy jön vissza nylon húrosról is. Meg mit nem... De ezt gondolom nektek nem kell kifejtenem.

NA DE! Nagy hír, június elején nagynehezen névnapi és húsvéti egybeajándékként (na ez hülyénhangzott, na de nem fontos) kaptam (vagyis anyuék kifizették, de én választottam) és Fender CD-60-as fémhúrosgitárt, amit nagyon-nagyon szeretek, és már csak azt használom. Egyre jobban kerd zavarni az, hogy marha furán hangzanak az elektromos gitárra írt dalok akusztikuson, úgyhogy most szeretnék venni magamnak, a saját tulajdon pénzemből, egy Fender Standard Stratocastert (összegyűjtöttem rá a kellő összeget) majd karácsonyra. Na hát persze hogy anyámék megint ellenkeztek! De most újabb kifogás jött: Addig nem vehetsz magadnak (és ez a kész vicc, hogy a saját vagyonomból nem vehetek magamnak gitárt) elektromos gitárt, amíg nem vagy profi... Na jó, és akkor ki mondja meg, mikor vagyok profi? Tudatommal a legnagyobb gitárosok is elektromos gitárral kezdtek, csak én vagyok az a nagy barom, aki szépen fokozatosan halad a gitárokkal... De megint nem tudom őket megdumálni, hogy vehessek magamnak gityót, mert hiába mondom, hogy nyugodt hangnemben beszéljülk meg, veszekedés, és üvöltés a vége... És sem a hangszerboltos, sem a gitártanárom nem tudta meggyőzni anyámat, hogy hülyeség tiltani... Valaki segítsen, mivel lágyíthatnám őket még???

2014. aug. 1. 21:00
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ne akarj mindent egyszerre.

Egy Fender Strat 150e Ft felett kezdődik. Nem tudom, miből gyűjtesz össze ennyi idősen ilyen vagyonkát, de más a földhöz veri a seggét örömében, ha ennyi idősen ennek a negyedéből vehet elektromos gitárt.


Az meg baromság, hogy a nagy gitárosok minden elektromoson kezdték volna.

Tanulj már egy kis türelmet és ne akarj egyből mindent.

2014. aug. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!