Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen szájharmonikát vegyek?

Milyen szájharmonikát vegyek?

Figyelt kérdés
Zenében nem teljesen, de harmonikában teljesen kezdő vagyok, és azt szeretném kérdeni, hogy ha ilyen bluesosabb, countrysabb, "keményebb" dolgokat akarok játszani, milyen hangolású harmonikát érdemes inkább vennem. Előre is köszönöm.

2013. dec. 21. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel teljessen kezdő vagy azért a C-hangolásúval kellene elkezdened tanulni. Ez való kezdőknek, és erre van írva a legtöbb harmonika tab.
2013. dec. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem drágát érdemes venni.

A hangolásnál viszont van egy kis bibi. A blues esetében nem olyan hangolású herflit használnak, mint a szám hangneme, hanem a harmadik foknak megfelelőt, ha jól tudom. Tehát a C hangolású harmonikát G-dúr hangnemű bluesban fújják, A-st meg E-dúrnál stb.

De ha tévedek, ne haragudj, csak abban vagyok biztos, hogy blues esetében nem ugyanaz a hangnem, mint a herfli hangolása.

2013. dec. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Jó irányba tapogatózik az előző válaszoló és félig helyes is amit írt. Blues-nál a űdal hangneméhez mérten egy kvartal magasabb hangolású harmónika szükséges. Tehát ahogy írta az előttem szóló, G hangnemben írt blues-hoz C-s szájharmónika kell. A Gdúr kvartja a C ugye. Az A hangolású harmónikánál viszont téved, mert azt nem az Edúrban írt daloknál használják, mivel ott már egy kvint köz van. Tehát helyesen, az A harmonikát a Ddúrban írt dalokban használják.

Aki kevésbé van képben zeneelméletben, azoknak itt van egy lista az egyszerűség kedvéért. Elsőként a dal hangnemét írom, majd az egyenlőségjel után a hozzá tartozó harmónika hangolását!

Cdúr(dal)=F(harmónika)

Ddúr=G

Edúr=A

Fdúr=H

Gdúr=C

Adúr=D

Hdúr=E

2015. márc. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Leéb Ferenc válasza:

Sziasztok!

Talán már nem is figyeli senki ezt a dialógust,

de én csak most találtam rá. Nagyon hasznos volt az infó

számomra. Köszönöm szépen! Nagy segítség a pénztárcámnak!

Kérdésem:

Moll-hangolású diatonikus szájharmonikáknál is kvart-törvény az irányadó?

Talán még válaszol valaki. Reménykedem!

Köszönöm szépen!

2019. aug. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!