Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitározás kesztyűben? Magyaráz...

Gitározás kesztyűben? Magyarázat lentebb.

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni gitározni a zongora után, de itt olvastam hogy a nylon húroktól is megkeményednek az ujjvégek.

Nőként és túlérzékeny bőrűként cérna-vagy gumikesztyűre gondoltam, hogy védjem az ujjaimat.

Lehet hogy hülyeség????

Esetleg nem lenne normális hangja a gitárnak, ha kesztyűben fogom le az akkordokat???

Mellesleg klasszikus gitárra gondoltam, de lehet hogy nem számít.


Nem szeretnék vízhólyagokat az ujjaimon, sem bőrkeményedést.

Épp elég hogy a lábujjaimon bőrkeményedések vannak, hiába áztatom, radírozom és krémezem rendszeresen.



#gitározás #gitározás kesztyűben
2013. dec. 4. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is zongora után kezdtem.

Ha gitározni akarsz, ezen túl kell esni. Pár hét az egész, aztán soha többé nem lesz ilyen gondod. Nem veszélyes. Vízhólyag nem lesz, a megkeményedett bőr pedig alap minden gitárosnál. Ez nem az a klasszikus bőrkeményedés, csak annyi, hogy hozzászokik az ujjad a húrokhoz. A kesztyű nem jó ötlet. Sokszor nagyon közel van egymáshoz a lefogandó húr és az a húr, aminek szabadon kell rezegnie.

2013. dec. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem nem lenne jó ötlet, ahogy kovaxos is írta, nagyon zavaró lenne. Nem ilyen ronda bőrkeményedésekre kell gondolni, mint amilyen az ember talpán keletkezik, annyi az egész, hogy az ujjvégeiden kicsit megvastagodik és megkeményedik a bőr, vízhólyagjaim speciel nekem nem voltak még totál kezdőként sem.
2013. dec. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmitöl sem fèlned, azok a pici kemênyedèsek szemmel nem is lesznek láthatóak, tehát, mivel lány vagy nyilván ez megnyugtatóan hat, hiszen a hölgyek azêrt èrzèkenyebbek az ilyen dolgokra. :) Egyèbkènt jó ötlet, hogy klasszikus gitárral kezded, hiszen a nylon húrok sokkal puhábbak, mint a fèm, ès könnyebb lesz lefogni az elsö akkordokat. Sok sikert! :)
2013. dec. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az összes hozzászólónak, megnyugtattatok.

Mentek a zöld kezek.

2013. dec. 5. 20:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nőként acélhúrossal kezdtem. Nem lesz szemmel látható a bőrkeményedés, vízhólyag meg végképp nem lesz tőle. Ezen túl kell esni, pár hét alatt megszokod.
2013. dec. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy betegség miatt iszonyúan izzad a tenyerem. Kb. 6 évig játszottam "puszta" kézzel, állandóan megcsúszott a kezem, nyújtásoknál pedig a húr kicsúszott az ujjam alól. Már elegem volt ebből, úgyhogy pár hete szoktam rá a gumikesztyűben való gitározáshoz. Kényelmetlenebb picit, de sokkal jobban megy így nekem.

Lehet kesztyűben gitározni, de ha nem muszáj akkor jobb nélküle.

2017. júl. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!