Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Balkezesként csak és kizárólag...

Balkezesként csak és kizárólag balkezes gitár?

Figyelt kérdés

Balkezes vagyok, szeretnék majd gitározni tanulni (leghamarabb nyáron tudom elkezdeni, de időben elkezdem az információ gyűjtést :D). Unokatesóm jobbkezes gitárján szoktam néha "játszani", természetesen jobb kézzel, és valamiért úgy érzem bal kézzel nem esne kezemre, pedig balkezes vagyok.

A másik dolog, ha autodidakta módon próbálok tanulni netről, ugyanolyan nehéz balkézzel mint jobbal vagy nehezebb? Illetve, ha órákat vennék, és a gitártanár jobb kezes, attól még meg tudna tanítani bal kézzel játszani? (Bocsi, ha ezek hülye kérdések, de érdekel)



2013. nov. 23. 12:41
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A másik dolog, hogy úgy tudom kisebb a választék balkezes gitárokból, és drágábbak is, én meg nagyon sokat nem akarok rá költeni. Csak hobbi szinten érdekel.
2013. nov. 23. 12:45
 2/12 anonim válasza:
38%

Szia :) en szeptemberben kezdtem gitarozni, balkezes vagyok es jobbkezes gitarom van :)

igy is jol megy a gitarozas.

Amugy erdekes az is h jobbkezzel fogom a kanalat,villat, balkezzel meg irok. 0.0

2013. nov. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

vagy ilyen, hogy keresztezett dominancia, amikor nincs szó 100%-ban bal vagy jobb kézről, hanem bizonyos dolgokat különböző kézzel csinál az illető :) Én viszont tényleg mindent bal kézzel csinálok.

Azt megkérdezhetem, hogy te hogy kezdtél gitározni? Magadtól vagy tanárral? Milyen messzire jutottál szeptember óta?

2013. nov. 23. 13:00
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis szójátékkal élve kézenfekvőbb lenne balkezes gitárt venned, azon jó eséllyel könnyebben menne, mivel neked a bal az ügyesebb kezed. De persze olyanra is van példa, hogy balkezes illető jobbkezes gitáron játszik, például Mark Knopfler, aki egy nagyon jó és elismert gitáros, az egyik személyes kedvencem.
2013. nov. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha már most úgy érzed, hogy balkezesen nem esne kezedre, akkor nyugodtan tanulj jobbkezesen. Nekem is van több olyan gitáros ismerősöm, aki balkezesként jobbkezes gitáron tanult, és semmi hátránya nincs. az egy dolog, hogy most az egyik kezed ügyesebb, de gondolom nem árulok el nagy újdonságot; mindkét kezedet használni fogod gitározás közben :D


Az ilyen netes tanulásnak 95%ban az a vége, hogy elakad az ember, úgyhogy ott megintcsak mindegy milyen kezes vagy, abból sok mindenre nem kell számítani :D Ha tanárhoz mész, és ő jobbkezes, de te mégis inkább úgy döntesz, hogy balkezesként akarsz tanulni, akkor sincs semmi gond, fog tudni ugyanúgy tanítani.


Ahogy most írtál, én azt mondom, hogy nyugodtan vegyél jobbkezest, hátrányod nem lesz belőle, csak előnyöd. :)

2013. nov. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De lehet, hogy most csak azért érzem, hogy nem esik kezemre bal kézzel, mert korábban mindig jobb kézzel próbálgattam, ha kezembe akadt egy. De lehet, ha bal kézzel próbálgattam volna, akkor meg a jobbra mondanám, hogy nem esik kezemre.
2013. nov. 23. 16:42
 7/12 anonim ***** válasza:
de az a lényeg, hogy ha így kényelmesnek érzed, akkor nyugodtan tanulj jobbkezesként. ha jobbkezesként meg sem tudnád fogni a gitárt (én pl nem tudom meg sem fogni balkezesként, kicsúszik a kezemből :D) akkor azt tanácsolnám, hogy maradj a balkezesnél, de alapvetően mindkét kezed ugyanannyira tud gitározni (tehát semennyire), ezért ha jobbkezesként is tudsz, akkor miért ne tanulnál úgy.. hátrányod nem lesz belőle :)
2013. nov. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Van külön ilyen is?:) Hát szerintem egy gitárt úgy tartasz, ahogy akarod, lehet forgatni minden irányba:)
2013. nov. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
de ha csak úgy megfordítod a jobb kezest, akkor abból nem lesz balkezes, mert pont fordítva lesznek a húrok. Vagy valami ilyesmi :D
2013. nov. 25. 18:44
 10/12 anonim ***** válasza:
55%

Igen, a balkezesen fordítva vannak a húrok. Nézd meg Sipeki Zoltánt, ő balkezes gitárral játszik.


Mark Knopfler viszont balkezes, de jobb kézzel gitározik, nem is akárhogyan...

2013. nov. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!