Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan lehet rájönni arra,...

Hogyan lehet rájönni arra, hogy milyen akkord "illik" egy dalhoz kíséretnek?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ha gitáron szeretnék kísérni egy énekest, vagy mondjuk akár magamat egy tábortűznél stb, és van egy szám amihez nem találtam akkordokat, akkor ki tudom sakkozni valahogy azt, hogy hogyan kell lekísérni a dalt? Biztos lehet valahogy, csak hát én nem értek hozzá, magamtól tanulok gitározni könyvből, nem járok szolfézsre sem, de azért némi zeneelméletet vágok, bár nem sokat. Szóval minden segítségnek örülök, és előre is köszönöm.

2013. nov. 24. 23:57
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

5-ös komment: jaaa, bocsi, kedves kérdező! Félreértettelek kicsit. Azt hittem, komponálni szeretnél, azaz alkotni, zenét!

Most kapiskálom, hogy ellenben te akkordmenetet LESZEDNI akarsz MÁR ISMERT zeneszámokról! Így mindjárt más. ;)

Háááát, a többiekét nem olvastam, biztos hasznosakat írtak itt sokan... részemről annyit ,hogy én nem tudom az elméletét... egyszerűen csak jó hallásom van. Hallgatom az akkordmenetet, vagy sokszor csak fejemben megy egy szám (emlékezetből), és hamar kitalálom, mi a szám akkordmenete.


Elméletben talán csak annyit mondhatok (mivel nagyobb részt ösztönösen érzek rá, persze ha nem túl bonyolultról van szó, pl nem valami aritsztikus jazz, vagy flamenco), hogy a lényeg a BASSZUSmenet. Tehát halld ki, hogy most pl G, aztán C, utána mondjuk megint C, majd A. Általában, 80%-ban az akkord is ugyan ez lesz, és legtöbbször moll, vagy dúr, ritkábban meg ezek variánsai (pl D6, Am7). Ha meg van a basszus, onnantól mér egyszerű. :)


Bocs, ha ismételtem valakit!

2013. nov. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!