Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan lehet megtanulni a...

Hogyan lehet megtanulni a kottákat?

Figyelt kérdés

Üdv,

Van valami jó módszer amivel (gyorsan) meg tudom tanulni egy-egy dalnak a kottáját?



2013. nov. 20. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát gyerekes módszer, és így nem fogsz tudni megtanulni kottát olvasni, de ha fölé írod a hangokat akkor hamar megjegyzed eljátszani a dalt.

Vagy tanuld meg, hogy melyik vonalon és melyik vonalköznél milyen hang van

Remélem segítettem. :)

2013. nov. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem a hang olvasással van a gond hanem azzal, hogy nem tudom eljátszani fejből egy hosszabb dalt?!!
2013. nov. 20. 20:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát azt nem mondom, hogy gyors, de a hagyományos módszer a legjobb. Kis részleteket eljátszod egymás után amig már unod, a mehezebb részeket többször is, majd ha már kottából megy, nagyon sokszor eljátszod egymás után. Szabadidődben halgathatod a szólót, ez főleg akkor segít nagyon ha már régebb óta játszol, de mindenképpen haszos.
2013. nov. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem igaz! A zene az egy hálátlan dolog, és azt ha nem gyakorlod elvész!

Ezért is mondják a zenészre hogy művész, mert neki keményen kell gyakorolnia napi szinten. Kőművesre nem mondják hogy művész, de nem is láttam kőművest aki otthon az udvarba azért rakná a kéményeket, hogy el ne felejtse. Kotta nem fog magától a fejben maradni! Soha! Lesz amelyik jobban fog derengeni, lesz amelyik kevésbé, de ha nem játszod napi szinten, nem gyakorolsz eleget, akkor bizony elszáll. Mikor egy zongorista koncertre készül, előtte komolyan felkészül hetekkel, hónapokkal a darabból. Így mondhatni a kotta a fejében lesz, de igaziból inkább az ujjai alatt!

2013. nov. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!