Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Megéri megtanulni basszusgitár...

Megéri megtanulni basszusgitározni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék venni egy basszusgitárt, és itthon megtanulni nagyon alapszinten játszani. Sima elektromos szólógitáron is megy egy-két dolog (boci-boci tarka :D).

Van egy basszusgitáros barátom, havonta rám tud nézni, hogy hogy megy a dolog. Imádom a hangszer hangját!

Szerintetek van értelme venni egyet? Azért lehet vele itthon játszani szólóban, nem?


2013. nov. 11. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem számít, hogy megéri vagy nem. Én eddig hegedűn, brácsán, zongorán, ukulele-n, furulyán játszottam. Most tanulok gitáron. Jól tudom, hogy ezeknek soha nem veszem hasznát, de szeretem.

...

A kishúgomat is megtanítottam alapfokon hegedülni, az öcsémet meg ukulele-n játszani, mert sokkal szebb a zene, ha több hangszeren játsszák egyszerre.

2013. nov. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A trombitát, meg a trombitához hasonló 3 billentyűs hangszereket kifelejtettem, pedig azokon is tudok játszani.
2013. nov. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha van örömöd benne akkor megéri.
2013. nov. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Anyagilag soha nem fogja megérni, sőt. Viszont érzelmileg annál inkább :) Szerintem vágj bele nyugodtan. Én ugyan gitározom, de valamennyire tudok basszusgitározni is, nagyon feelinges hangszer, csak javasolni tudom :D
2013. nov. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nyilván nem anyagilag gondoltam a megérést, mert úgy egyértelmű hogy nem éri meg.

Elég volt amit írtatok, akkor beszerzek egyet. De akkor még egy kérdés: a Stagg márka jóféle?

2013. nov. 13. 15:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem, pont hogy elég gagyi :/
2013. nov. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Stagget ne vegyél, az nagyon tré... Inkább akkor már baltimore- kicsit drágább, de szép hangot lehet velük keverni, és jó húrral teljesen jól szólnak.
2013. nov. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

OK, akkor a Stagg kiárva. Következő idióta kérdés.

Az megoldás, hogy veszek egy Ibanezt vagy Cortot, utána áthúrozom balkezesre?

Ugyanis azért a Stagg kéne, mert az van aránylag jó áron, de balkezes verzióban.

2013. nov. 25. 20:11
 9/9 A kérdező kommentje:

[link]

Esetleg egy ilyet találtam, de ennől többet már nem nagyon adnék ki rá (meg ugy még jön mellé a tok, pánt, hangoló).

2013. nov. 25. 20:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!