Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyi idő alatt lehet (legalá...

Mennyi idő alatt lehet (legalább alapszinten) megtanulni basszusgitározni?

Figyelt kérdés

Plusz, mennyire nehéz játszani rajta? Úgy értem, ahogy hallottam, elsajátítani könnyebb mint a szóló- vagy akusztikus gitáron való játékot, de hátha tud valaki valami infóval szolgálni.

Zenei tehetségem és tapasztalatom, bevallom, egyelőre nincsen sok (értsd: semmi), de magát a hangszert nagyon szeretem.


2010. okt. 30. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:
attól függ mit szeretnél játszani. ha tényleg kitartó vagy, és odateszed magad, fél év alatt már el lehet jutni egy "alapalap" szintre. én most játszom 1 éve, és úgy érzem, hogy már egy alapot letudok hozni, valamennyire tudok már játszani rajta, szóval ha nincsen túlkomplikálva a szám (pl frank zappa) akkor el is tudom gond nélkül játszani. hajrá!
2010. nov. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hmm, érdekes, sokkal többre gondoltam, bár mindenki mondja hogy azért messze egyszerűbb az alapokat elsajátítani mint a szólógitár esetében - cserébe precízen játszani rajta nehezebb.

Juteszembe, az mennyire igaz, hogy tudni kell alapjáraton akusztikuson vagy más gitáron is játszani a basszer előtt? Csak mert, mint hozzá nem értő érdeklődőként én úgy vettem észre, hogy nagyjából annyi a kettő közt a hasonlóság, mint egy derék Trabi és egy luxus-Merci vonatkozásában.

2010. nov. 2. 23:19
 3/4 anonim ***** válasza:

ha te basszusozni szeretnél, nem kell semmin játszani előtte. (amúgy aki "sima" "elektromos" gitáron játszik, annak se kell akusztikuson játszani előtte, az a kettő is teljesen más.)

szóval nyugodtan vágj bele ha komolyan gondolod. mivel a basszusgityó inkább ritmus és kísérőfeladatokat lát el, ezáltal egyszerűbb. egy" legalabbba" pár hónap alatt belelehet jönni. mert pl egy számnál játszhatod ugyanazt , mint a ritmusgitár, játszhatsz üres alap 8akat, negyedeket, nagyjából ugyanúgy fog hangzani. az a fontos, hogy próbálj valami hozzáértőt megkeresni, hogy tanitson meg a helyes fogásra, meg egy pár dologra, mert az elején nagyon könnyű megszokni a rosszat. én is szenvedtem mire átszoktam, de még nem is megy tökéletesen :)

2010. nov. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, ezért is csodálkoztam én hogy mi köze a kettőnek egymáshoz.:-) Köszönöm szépen a válaszokat!
2010. nov. 4. 15:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!