Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Néhány rocker számára miért...

Néhány rocker számára miért olyan gáz, hogy nem szeretem a kalapácsot, pokolgépet és az ossiant?

Figyelt kérdés
Egyik rocker csajszi megkérdezte tőlem, na és melyik a kedvenc kalapács nótád? mondom neki egyik sem. Erre kitört belőle a nevetés és közölte velem, hogy ezt minden rockernek szeretni kell, illetve kötelező :D Na de nekem ez a műfaj nem jön be, hogy is mondjam, számomra túl light mármint a kalapács, pokolgép, ossian. Eleve nem szimpatikusak a tagok sem, főleg Paksi , Kalapács Józsi. Én inkább az extreme metált kedvelem ( Thrash, Death, Black, Industrial, Dark, Gothic) Heavy Metalt is szeretem, de ha már heavy akkor Judas Priest, Iron Maiden, Black Label Society, Tank (nem tankcsapda!) szimplán Tank! Szóval ezekben van erő, nem tudom megfogalmazni pontosabban, de számomra a kalapács és társai túl melodikusak. Erőtlenek. Miért ilyen letámadóak ezért, hogy én személy szerint ezeket nem kedvelem? Kötelező vagy mi? :D Én meg nem fogom erőltetni azt , ami nem jön be. Ízlések és pofonok

2013. nov. 8. 21:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem gáz, de pont ezek azok amiket zenének lehet hívni! Ami még tökéletes az a freedom call, three days grace, és a linkin park! :)
2013. nov. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
hát bocs, hogy ezt írom, de a linkin park és társai pont nem tartoznak a kelléktáramhoz :D nem szeretem a divat metált. Ha már metál akkor The Agonist, Dethklok, Cannibal Corpse, Overkill, Judas Priest, Anthrax, Sinister, Cradle of Filth, Dimmu Borgir, As I Lay Dying, Arch Enemy, Dozer, Immortal, Soilwork, Disturbed, Dew-Scented, Disgorge, Ill Nino, Bleed the sky, Chimaira, Six Feet Under stb...
2013. nov. 8. 21:20
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze mindenkinek megvan a maga véleménye! Ezzel nincs is baj! Hallgasd azt amit szeretsz! :) (első vagyok)
2013. nov. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Az, hogy megváltozik az ízlésünk, keresgetjük a saját magunknak valót, az kiváltság!


Amikor Kalapács Józsi fiatal volt, őt nagyon keményen megszóltál, azért, hogy ilyen zenét hallgat. Nem volt mindenkinek JP albuma. Ő meg ezekből indult ki, hogy ez jó zene, és legyen magyaroknak is JP-jük. És így csinálta meg a PokolGépet. Amiért megint megszolták. És amikor a kötelező katonaságtól kimenőt kapott, nem lébecolt, meg csapta a szelet a lányoknak, hanem PokolGép koncertet szervezett. Akkoriban ez nagyon nagy dolog volt!

Fantasztikusan sokat jelentett az akkori fiataloknak. Egyszerűen nem volt sok alternatíva.


Paksi Endrével többször vitatkoztam Szigeten és Hegyalján is, hogy már mocskosul unom a koncertjüket, mert mindig ugyan azokat a számokat játsszák évek óta. Persze kedvesen, és tisztelet teljesen! Elkezdte magyarázni Endre, hogy miért alakult ez ki. Én meg mondtam, hogy rendben van, hogy van egy réteg, akinek ez tetszik és ezen nőtt fel és már beszűkültek és nekik nosztalgia kell amitől újra fiatalnak érzik magukat, de így a mostani fiatalokat gyorsan el fogja veszíteni a rajongóiból. Ott volt másik 8 rajongó, mellettem, akik adtak a véleményemre és ők is mondtak nagyon jó dolgokat, amire Endre kulturáltan és nyíltan válaszolt. Úgyhogy egy jót beszélgettünk Endrével. Velük snincs bajom, csak a zene és a szöveg nekem nem tetszik.


A Pokolgép, és az Ossian egyaránt megfogott gyerekként (8-12évesen), de azóta találtam olyat, ami jobban tetszik és értelmesebbnek tartom.


Ma évente jön ki 1000 metál album. Azt hallgatsz, amit csak találsz! Olyan stílusban, amiben csak megtetszik. Úgyhogy én nem szívesen mondok rosszat Ossiánról és a Pokolgépről, mert csodálom, amit letettek az asztalra. De ma már ők is csak egy a sok közül.


Az, hogy már eljárt felettük az idő, és fizikailag nem képesek akkora bulit adni, amit egy MachineHead koncerten megkapok, arról nem tehetnek. Ők lojálisak magukhoz és a stílushoz. Nekik már nem kell bizonyítani.


- - -



Aztán persze ott van az is, hogy nekem személyes rossz emlékem van Kalapács koncertekről és Kalapács rajongókról.

Egy szlovák Kalapács rajongónak segítettem, mert nem volt ismerős bp-n. Aztán meglopott 25 000 forinttal. Azóta nem állok szóba Kalapács rajongókkal. Nagy a világ elférünk. Ebben a klipben láthatsz hithű PKG és Ossian rajongókat: http://www.youtube.com/watch?v=GYfFFrcet2g Na velük nem akarok találkozni, mert laposra verném őket... és a belüknél fogva kötném fel a csipszarokat az első fára.

2013. nov. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Tokio Hotel shit ez tény és való, de a GWarral semmi bajom, szerintem jópofák :D Egyfajta horrorisztikus hard rock
2013. nov. 8. 21:41
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Na ebbe a zenébe hallgass bele! A címe: "A harang értem szól" Most ne ijedj meg, hogy pokolgép! Hallagass bele, ez a legújabb albumuk! :) Ez odavág de mint állat! :) 1 próbát megér! :)
2013. nov. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Elmegy, de nem lesz a kedvencem. Sosem tetszett a magyar heavy metal, a Rotor kivételével.
2013. nov. 9. 08:50
 8/14 Herczeg Levente ***** válasza:
2013. nov. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Sikeresen félreértettél.

Nem az a lényeg, hogy a tokijó hotej milyen szar, hanem az, hogy sok primitív bunkó meg akarja verni azokat, akik ilyeneket hallgatnak.

2013. nov. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
egyszóval nagyobb az anti th azaz a th ellenesség mint maga a zenekar
2013. nov. 9. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!