Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit kell venni egy elektromos...

Mit kell venni egy elektromos gitárhoz?

Figyelt kérdés
Soha nem játszottam még elektromos gitáron, mik azok az alap dolgok, amik kellenek hozzá?

2013. szept. 30. 19:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nézőpont kérdése, hogy mi kell és mi hasznos...

Erősítő, kábel, pengető, hangoló, tok, metronóm...

2013. szept. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hallottam ilyenekről, hogy kell mindenféle pedál, meg torzító, meg ilyenek, azokkal mi van?
2013. szept. 30. 20:42
 3/17 anonim ***** válasza:

Nem kell, de ha a stílus megkívánja, nem árt.

No meg kezdőknél az agyoneffektezett hangzás segít elkenni a hibákat. :)

2013. szept. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

"Hallottam ilyenekről, hogy kell mindenféle pedál, meg torzító, meg ilyenek, azokkal mi van?"

Ja a legnagyobb baromság a földön.

Csak kis béna vérpistike orrba szájba veszi a gagyibbnál gagyibb pedálokat, mert azt hiszi attól fog jól játszani nem a gyakorlástól...

2013. szept. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Szóval a pedál nem kell. Köszönöm az eddigi válaszokat. Eddig amúgy akusztikuson játszottam, az gondolom előny.

Szóval akkor az első leírt mindent. Köszönöm szépen! :)

2013. szept. 30. 21:40
 6/17 anonim ***** válasza:
Attól is függ, milyen erősítőt veszel, sokba be van már építve egy csomó effekt, amit pedálokkal szoktak csinálni...
2013. szept. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ha még csak tanulsz gitározni, akkor egy darab erősítő kell hozzá és semmi más. Már ha egyáltalán szükséged van elektromos gitárra, akusztikus helyett. Szükséged van rá?


Pedálok meg effektek nem mostanában fognak kelleni. (Ha egyáltalán kelleni fog)

2013. okt. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Azt úgy nem mondanám, hogy szükségem van rá, mert szerintem senkinek nincs szüksége egy gitárra, amikor megveszi, csak szeretne egyet.

Én is csak szeretnék egy elektromos gitárt, és szeretnék zenekarban játszani rajta. A tanácsot pedig köszönöm! :)

2013. okt. 5. 12:47
 9/17 anonim ***** válasza:

Azért egy olcsóbb multieffekt beférhet, ha 1) nem töltesz sok meddő időt vele, 2) gyári preseteket kerülve építesz fel szigorú minimumokat kizárólag az aktuálisan gyakoroltakhoz feltétlenül szükséges dolgokra szorítkozva (persze egy-két bolondos jam preset jó dolog azér, míg az 1. pont teljesül)


Hihetetlenül fog hangzani, de egy darabka tiszta paraffin nem árt a hidak vájataiba (a nyakfeszítő anya alá is kellene egy-két évben egyszer, de full kezdőként az a rész viccen kívül tabu!), és mivel a gyári húrkészlet cseréje ajánlott, meg is ejthető a kenés. Nézz meg pár húrcsere videót, fontos minden lépés. Szokták még wd40 kezelni a húrokat, tovább szólnak szépen (kifújod valami nem nedvszívó, félbe hajtható lapra a wd40, bele a hajtásba, simán elegendőt, a húrokat át-áthúzod rajta, míg jut mindenhova, és totál szárazra törlöd mindet, ne kerüljön szmötyi a fogólapra)


Egy hevedernek (vállpánt) is örülni fogsz, a keménytok is felbecsülhetetlen, meg talán egy állvány vagy fali akasztó is praktikus. Persze nem ezek a sürgősebbek, de milyen élethű az ilyenektől a napi álmodozás! :)

2013. okt. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

WD-40 húrtisztításra? SOkmindent hallottam már ilyen célra, de ez meglepett...

Nem hinném, hogy ez lenne az optimális megoldás. Kétségtelen, hogy víztaszító, tehát a korrózió megakadályozásában segít, de ugyanakkor olaj is, mégpedig olyan, ami mindenhová behatol, tehát a fogólapra is rákerül.

Kennéd WD-40-nel a fogólapot?

És hát baromi büdös is.

2013. okt. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!