Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kezdő vagyok, milyen nagy...

Kezdő vagyok, milyen nagy előadóktól kezdjek el számokat tanulni elektromos gitáron?

Figyelt kérdés

Ebben a hónapban jön meg a gitárom, főleg rockot, metált és heavy metált fogok játszani.


Gondoltam Black Sabbathra, KISS, Bon Jovi, Guns N Roses, ACDC, Judas Priest, Led Zeppelin, stb. De a legtöbb szóló nem néz ki egyszerűen, és jó pár riff se.


Milyen számokat vagy előadókat ajánlanátok még? Köszönöm a válaszokat.


A "menj tanárhoz" és "zeneiskolát is érdemes kijárni" okoskodásokkal kíméljetek. Tanár nincs a városba, a zeneiskolát kijártam ;) Ismerőseim vannak, akikkel biztos összejövünk jó párszor jammelni, azon kívül otthon fogok számokat gyakorolni.



2013. aug. 7. 23:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A Blink 182-nak meg a Green Day-nek vannak egyszerűbb ismert számaik. Ezek ugye punk rock/alternatív zenekarok, de metál műfajban már nehezebb olyan zenekart találni ahol egyszerűbb, 4 hangból álló riffekből áll az egész dal. Van pár dal, kezdj például olyanokkal, mint Iron Man (Black Sabbath), Smoke on the Water (Deep Purple). Ezeket nagyon szerettem mikor elkezdtem gitározni. Sok sikert!
2013. aug. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A kérdésedben leírtad a választ is. Sok örömöt a zenéhez:-)
2013. aug. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Amiket leírtál, azok mind tökjók, de tényleg nem feltétlenül a legegyszerűbbek, és kezdőként valószínűleg nem lenne ilyen számokkal túl sok sikerélményed. Én totál kezdőként nagyon sokat játszottam ilyen punk rock és grunge számokat, na azok tényleg totál könnyűek.
2013. aug. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%

AC/DC You Shook Me All Night Long

Judas Priest Breaking the law

Scorpions Rock You Like A Hurricane

The Cranberries Zombie

Twisted Sister We're Not Gonna Take It

Marilyn Manson Sweet Dreams

Nirvana Smells Like Teen Spirit

Guns n Roses Sweet Child O Mine

Black Sabbath Paranoid


Ezek nagyon könnyű számok, AC/DC összes száma jó kezdésre mert igazából csak 3-4 akkordból állnak.

You shook me all night long és We're not gonna take it szólója iszonyatosan egyszerű, azokat tanuld meg szépen pontosan, és aztán jöhetnek a nehezebb leckék.

2013. aug. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem egy teljesen kezdő ne a Sweet Child O Mine-nal kezdjen.
2013. aug. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Részben az is a lényege, ha valamiből tanulni akarsz, hogy nem mindig tök egyszerű, viszont szerintem, ha kezdő vagy először leckéket nézegess a neten. (pl. Alapi gitársuli) Én sem jártam tanárhoz; szerintem nem is való mindenkinek..

Sok sikert ;)

2013. aug. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Bocs, elfelejtettem mondani, hogy akusztikus gitárom van, és azon már megtanultam az alapokat :) Tehát nem abszolút kezdő vagyok. Viszont elektromoson máshogy kell játszani, akusztikuson is állandóan power chordozok meg riffeket tanulok, de sajnos nem hangzik túl jól, berezeg, 12 bund, kényelmetlen nyak.
2013. aug. 11. 12:16
 8/14 anonim ***** válasza:
Amúgy meg a Sweet Child O Mine legjobb gyakorlat a húrváltásra :) ennyi.
2013. aug. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de nem egy akusztikus/klasszikus gitáron ahol a 12. bundig kényelmes játszani.
2013. aug. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Közben találtam egy listát: [link]
2013. aug. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!