Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zongoristák! Lehet, hogy a...

Zongoristák! Lehet, hogy a merev kéztartás az oka?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy néha már fél óra aktív gyakorlás során is "befeszül" a csuklóm, kényelmetlenül szorít, ami miatt kellemetlenné válik a zongorázás. Valószínű, hogy merev a kéztartásom, igaz? Lehet ezen segíteni?

2013. júl. 15. 20:37
 1/4 anonim válasza:

Szia!

Hány éves vagy és hány órát gyakorolsz naponta?

Csak azért kérdezem, mert a kézfájásnak sok minden lehet az oka!Hogy például mennyit és hogyan gyakorolsz!

Ha érzed hogy már egy icipicit is feszül valahol gyakorlás közben, akkor egyből meg kell állni, nem szabad tovább játszani. Ilyenkor állj meg azon a hangon vagy akkordon és próbáld meg "kilazítani" a csuklódat, próbáld meg mozgatni picit, vagy picit körözni vele miközben az ujjaid a billentyűn vannak. Gyakorolj sokat lassan külön kézzel és mindig figyelj hogy laza legyen!Amint érzed hogy nem, ismét az előbbi folyamatot ajánlanám. Azért mert ha lassan ki tudod lazítani akkor utána már egyre gyorsabban fog menni.Ráérzel, és a kezed megjegyzi ezeket a mozdulatokat!

Remélem tudtam segíteni!

:)

2013. júl. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

16 éves vagyok, naponta maximum egy óra gyakorlás eddig elég volt, de zenei szakközépbe megyek jövő tanévtől, és félek, hogy ez a kézprobléma esetleg meggátol a játékban.

Sajnos nem vették figyelembe a kéztartásomat (tisztelet az egy kivételes tanárnak) és emiatt nagyon merev. Igyekszem lazán tartani, de néha mégis befeszül.

2013. júl. 18. 19:47
 3/4 anonim válasza:
Ha zenei szakközépbe mész, ott majd biztosan oda fognak erre figyelni, és biztos vagyok benne hogy segítenek majd hogy mindig laza maradjon! :) (Melyikbe mész? Én a veszprémit végeztem el)
2013. júl. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A Szent István Király Zenei Szakközépbe (Zugló). Egyszer volt szerencsém egy évig egy Zeneakadémiáról érkezett tanárral tanulni (egy mezei zeneiskolában). Kemény volt nagyon, de odafigyelt erre, és év végén nagyon sajnáltam, hogy elmegy. Akkor volt a legjobb a játékom. A legapróbb részletekig ki voltak dolgozva a darabok. Hiába, profi volt... :-)
2013. júl. 20. 08:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!