Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy kéne fognom a gitár nyakát?

Hogy kéne fognom a gitár nyakát?

Figyelt kérdés
Az első bundoknál ha a fenti húrokat elég kényelmetlenül fogom le, nem tudom hogy rakni a kezem, hogy kényelmes legyen. Egy idő után eléggé el kezd fájni a csuklóm. Milyen kéztartásban kellene lefognak a húrokat?

2012. aug. 8. 00:59
 1/5 anonim ***** válasza:

ha állsz akkor a hevederedet vedd kissebre.

am a hüvelykujjad a nyak közepén legyen.

2012. aug. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ülve játszok, mivel most nemrég kezdtem gitározni. :D Kb. a közepén van a hüvelykujjam,de ahogy felnyúlok a húrhoz eléggé fáj tőle a csuklóm.
2012. aug. 8. 01:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Az fájni is fog, bárhogy is tartod, meg kell szokni.Próbáld meg nyújtani az ujjaidat. + Sok, sok sok sok sok gyakorlás
2012. aug. 8. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor is előfordul, ha a gitárt nézed, miközben játszol úgy, hogy egy kicsit felfelé fordul a fogólap, mert így a csuklónak teljesen vissza kell görbülnie, a könyék meg előretolódik... nem ez a baj véletlenül?

Az a jó, ha a fogólap nagyjából a tested síkjában van és nem fordul felfelé. Ha muszáj nézni, inkább a fejed hajts előre és oldalt...

2012. aug. 8. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Az fájni is fog, bárhogy is tartod, meg kell szokni"

Írgalmatlan hatalmas nagy baromság!!!

Soha semmit nem szabad úgy csinálni, hogy fáj és úgy gyakorolni, mert csak későbbi komolyabb sérülésekhez vezethet! (Egyetlen kivétel ez alól természetesen, ha az ujjbegyek fájnak, amíg nem nő rájuk bőrkeményedés.)

Ha valami fáj egyértelműen nagyon rossz a technika, és meg kell változtatni.

A gond csak az, hogy ezt így elég nehéz egy fórumon keresztül írásban...

2012. aug. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!