Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tudnám megtisztítani...

Hogyan tudnám megtisztítani az elektromos gitáromat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A sok használattól már csupa kosz, ujjlenyomat a Stratocasterem. Mivel lehetne letakarítani, ami nem árt neki? Tudom, hogy vannak hangszerboltban erre külön szerek, de inkább valami otthoni megoldás érdekelne. Jó lenne a húrokat is tisztítani, viszont még sosem húroztam újra gitárt, ezért nem merem/tudom leszedni, mert ha esetleg nem sikerül visszahúrozni, akkor hangszerboltba kéne vinnem, az meg elég messze van.



2012. aug. 6. 20:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én a testet bútorápolóval szoktam meg valamilyen nem szöszölő ronggyal (pl régi, lyukas alsógatya), a húrokat pedig arcszesszel, de lehet azokat inkább már cserélni kéne.
2012. aug. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%

Testet vagy bútorápolóval, vagy simán csak nedves ruhával. Fogólapot wd40+fogkefe. ;-)

Mióta van nálad a gitár, hogy még nem kellett húrt cserélni?

2012. aug. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Alig négy hónapja van nálam, és első elektromos gitárom.

A fogólapot és a húrokat fogkefével le tudom úgy is tisztítani, hogy nem húrozom le?

2012. aug. 6. 20:35
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Fogólapot normálisan csak húrok nélkül lehet tisztítani.

Húrokat meg nyilván csak úgy, ha fent vannak.

4 hónap után már aktuális egy húrcsere, nem nagy ördöngősség.

2012. aug. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A bútorápoló jó a testre, én régi pólót szoktam használni rongyként.

A fogólapnak a WD40 nem ideális, inkább valamitermészetes alapú padlótisztítót javasolnék.

2012. aug. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem ideális, de megfelelő. :-)

Én sem hetente tisztítom vele a nyakat. Évente egyszer, max 2x. Egyik baltának sem lett tőle baja, pedig jó ideje megvannak. Igaz nem írta a kolléga, de gondolom lakkozott a nyaka is, akkor oda is jó a bútorápoló...

A húrcsere pedig nem ártana. Ha ez az első gitárod, és 4 hónapos húrok vannak rajta, akkor húrcsere után új gitárt kapsz! :-)

Ne parázz a cserétől, ezt azért minden gitárosnak meg kell tudnia csinálni. Speciel én gyűlölök húrozni, de nem vagyunk egyformák. :-)

2012. aug. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Szóval észre lehetne venni a hangján az új húrokat? Egyébként egy Squier Affinity-ről van szó.

Milyen húrkészletet ajánlotok rá?

2012. aug. 6. 23:42
 8/18 anonim ***** válasza:

Sokkal szebb lesz a hangja. Főleg ha most még a gyári húrok vannak rajta. Mivel a gyártók sem minőségi húrokkal szállítják a gitárokat. Legalábbis ebben a kategóriában semmiképp.

Húrajánlat:

Ízlések és pofonok. Nekem Les Paul van és 10-es, ha nagyon metál kedvem van, akkor 11-es készletet használok. Mivel csak magamnak játszom, így megtehetem, hogy csak a kedvem szerint válasszak. :-)

Stratra 9-es készletet szoktak, de nem akarok hülyeséget mondani. :-) Meg aztán majd ráérzel még, hogy neked melyik jön be.

D'Adariot szoktam venni, de itt, ahol én lakom ez a legminőségibb, amit kapni lehet... Szóval márka terén ez nem nagy segítség neked.

2012. aug. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Elixir, D'Addario, Ernie Ball, GHS... ezek jók szoktak lenni.


A vastagság attól is függ, milyen zenét játszol. 9-es, 10-es általában jó sokfélére.

2012. aug. 7. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Értem. A húrozásról hol találok olyan leírást vagy videót, aminek a segítségével nem fogok megakadni?
2012. aug. 7. 09:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!