Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Én vettem egy akusztikus...

Én vettem egy akusztikus gitárt aminek köztudott, hogy fém húrjai vannak. Nincsen valami gyorsabb módja annak, hogy megerősítsem a lefogókézen az ujjbegyeimet, mert fém húrnál kegyetlenül fáj?

Figyelt kérdés
(Mivel első gitárom, illetve sohasem gitároztam ez előtt) Ha igen ki milyen tanácsot ad, hogyan csináljam? Persze ha nyúzom a gitárt feszt akkor idővel, megvastagszik a bőr és nem fog annyira fájni még végül teljesen meg nem szokom, de van ennek valami gyorsabb módja?

2013. júl. 12. 23:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Akkor szerencsés lehetsz :)
2013. júl. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Másfél év gyűjtögetés után vettem, 9 órát játszottam rajta szóval szerintem az örömöm nagyobb volt, mint a fájdalom amit a húrok okoztak :D Pedig 11-48-as szettet raktam fel két hét után standard hangolásra.
2013. júl. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A kérdező gitárján lehet, hogy az alábbiak közül egy vagy több gond nehezíti a játszhatóságot!


1. Magas szemöldök. Olcsó gitárokon sokszor túl magas gyárilag.

2. Rongyos érintők. A bund kopik, karbantartás nélkül rondábban. Kopott bundokon csak szenvedni lehet.

3. Nem csak 1. miatt lehet magasan a húr itt-ott: kusza bundmagasság, túl nagy nyakgörbület, magas alsó nyereg... Mind más-más fogási nehézséggel jár.


Ahol 1 és 2 egyszerre sok, és a hangszer noname, ott jobb új gitárban gondolkodni. Dimenzióugrás a menny közepébe egész pontosan.

2013. júl. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Mivel ha jól értem, a gitár új, a 2. pont aligha okozza ezt...

Persze nyilván egy jókora befektetés segít, hogy játszhatóbb gitárja legyen, de legtöbb kezdőnél anyagi okokból ez nem jöhet szóba.

2013. júl. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!