Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Én vettem egy akusztikus...

Én vettem egy akusztikus gitárt aminek köztudott, hogy fém húrjai vannak. Nincsen valami gyorsabb módja annak, hogy megerősítsem a lefogókézen az ujjbegyeimet, mert fém húrnál kegyetlenül fáj?

Figyelt kérdés
(Mivel első gitárom, illetve sohasem gitároztam ez előtt) Ha igen ki milyen tanácsot ad, hogyan csináljam? Persze ha nyúzom a gitárt feszt akkor idővel, megvastagszik a bőr és nem fog annyira fájni még végül teljesen meg nem szokom, de van ennek valami gyorsabb módja?

2013. júl. 12. 23:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nincs de ha rendszeresen sokat gyakorolsz nem kell sok idő hozzá, hogy megedződjenek az ujjaid.
2013. júl. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mi a köztudott? Hogy a te gitárodnak miből vannak a húrjai? Még a típusát sem tudjuk, így nálunk nem annyira köztudott hogy milyen húrok vannak a gitárodon.

Tanácsnak annyit adnék, hogy egy jó tanár megtanítja a jó technikát, és úgy hamar fogsz haladni. Ne is vidd túlzásba, szépen fokozatosan, ha most nekiesel, és addig gyakorlod amíg teljesen leamortizálod az ujjaid, aztán meg 3napig rá sem nézel a gitárra, mert fáj, az sem jobb. csak szépen fokozatosan. Mindig van megfelelő gyakorlat, amivel előrébb jutsz, ha jó a tanár akkor még te is meg fogsz lepődni hogy milyen jól haladsz :)

2013. júl. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Előző: mint köztudott az akusztikus gitár fémhúros...
2013. júl. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mint köztudott, mind gitár akusztikus, amely akusztikai rezonátortest segítségével, ami a benne lévő levegőt megrezgeti, fokozni tudja a húrok által megszólaltatott hang hangerejét.

Tehát a nejlonhúros és a fémhúros gitár is akusztikus gitár, csak éppen tévesen sokan akusztikus gitár alatt csak a fémhúrost értik, holott a klasszikus, nejlonhúros gitár is akusztikus. :)

2013. júl. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

annyira köztudott, mint amennyire köztudott, hogy a dob mint hangszer fekete színű.

Aktív gitár leírta szépen jól. :D

2013. júl. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden válasz adónak! xd Új vagyok e téren és én így halottam, vazze nem kell megölni a fém húrok miatt, nah meg azért mert hülyén fogalmaztam.
2013. júl. 13. 23:02
 7/14 anonim ***** válasza:

Példa: ha naponta 1 órát gitározol kell egy 1 hónap hogy megszokd. ha naponta 10 órát gitározol kell 1 hét :D - bár ez szerintem nem teljesen igaz, de a következtetést le lehet vonni belőle: minnél többet játszol egy nap, annál hamarébb szokod meg.

én elektromoson kezdtem, naponta sokat gyakoroltam mert érdekelt nagyon a dolog, nem törődtem a fájdalommal, játszottam úgy is :D

2013. júl. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a túlhajtott gyakorlás se jó, mert az meg annyira fájdalmassá teszi a dolgot, hogy még a kedve is elmegy tőle.

Nem mondom, hogy ez tuti módszer, de én inkább naponta többször rövidebb időket gyakorolnék, mondjuk 2-3 x 15-20 percet eleinte. Lényeg, hogy legyen rendszeres és ne hagyj ki lehetőleg egy napot se.

2013. júl. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igazad van, a túlhajtott sem jó. Én úgy csináltam, amennyi jól esett, annyit gitároztam, tehát a fájdalom végett nem hagytam abba..
2013. júl. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem meg sose fájt igazán :D
2013. júl. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!