Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Felnőttkorban is el lehet...

Felnőttkorban is el lehet kezdeni hangszeren játszani?

Figyelt kérdés
...vagy akkor már késő?

2013. máj. 28. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Ha van szabadidőd és kedved hozzá akkor miért ne lehetne?

Ez nem kortól függ!!

Van olyan aki pl felnőtt korában tanul meg úszni.

2013. máj. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze, de nem jelent a kor túl nagy hátrányt? Akkor is meg ehet még magasabb szinten is tanulni hangszeren játszani?
2013. máj. 28. 23:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én hegedű tanáromnak van egy 29 éves diákja is.Nem jelent hátrányt a kor ugyanolyan jól megtudod te is tanulni. :)
2013. máj. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs lehetetlen ha elég elhivatott vagy és kellő időt és energiát tudsz szánni a tanulásra és gyakorlásra.

Sőt, ha nagyon szeretnél játszani a kiválasztott hangszeren, sokkal jobban fogsz figyelni a tanárra, ezáltal jobban fogtok haladni, mert érdekel amit csinálsz és szívesen tanulod - ellenben azokkal a gyerekekkel, akiket csak beíratnak valahova, mert azon a hangszeren volt szabad hely... nem szereti, leterheli az iskola, a sport és még egy hangszert is kap a nyakába... gyakorolnia kell pedig inkább játszana.

Persze aki gyerekkorától ezt látja és hallja a szüleitől, aki ebben nőtt fel és érdekli, szereti, az alapból forban van, ha még álmai is vannak vele, akkor pláne.

De ne ez legyen a célod, hogy ilyen művészeket lepipálj azonnal.

Adj időt magadnak és élvezd a tanulást, akkor lesz eredményed és értékelni is fogod a belefektetett munkádat.


Én is szívesen tanulnék zongorázni vagy hegedülni, de nálam már a szolfézsnál megakad a tudomány... egyszerűen nem tudom felnőtt fejjel (se) megérteni mi micsoda, anélkül meg nem lehet kottát olvasni.

Lehetetlen eset vagyok, ilyen is kell a világon, elfogadtam. Majd a férjem és a gyerekeink játszanak helyettem is valamin :)

2013. dec. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze. Bar a muvesz mar kisebb esellyel lehetsz, de ha ez a szenvedelyed, az almod, akkor igen. En 6 eves koromtol cselloztam, volt egy lovasbalesetem 17 evesen, ami keresztbevagott mindenp, pedig zenei palyara keszultem. Most 25 evesen kezdem ujra, keptelen vagyok feladni, pedig mar 7 eve nem tanulok tanarnal es teljesen mas palyara sodort az elet. A szolfezs fontos, de folytosabb, h szeresd.
2019. jún. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!