Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mire jó a kétnyakú gitár?

Mire jó a kétnyakú gitár?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 13. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Általában az egyik nyak 6 húros, a másik nyak 12 húros. Hogyha egy dalon belül vannak 12 húros és 6 húros gitáros részek, akkor a dal kozben nem kell gitárt cserélni, csak a másik nyakon játszani. Ilyen van pl a Stairway to heaven-ben. Az intro-t 12 húroson, a szólót 6 húroson játssza Jimmy Page. A másik eset,amikor mindkét nyak 6 húros, de ilyenkor más hangolásban szoktak lenni.
2013. ápr. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Egyrészt jól néz ki, de biztos vannak egyéb hasznos dolgai is..:D
2013. ápr. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Látványos. Ennyi.

A rockban és a popban meg ugye a közönség a szemével hall.

2013. ápr. 16. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 x-gam3R válasza:
Slash például úgy használta, hogy az egyik nyak elektro-akkusztikus, a másik pedig elektromos nyak. Pl.: Civil War-t tolta azzal, mert az eleje az akkusztik, de utána meg torzított :)
2015. okt. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
En igazabol nem tudom de nekünk is van nem rég kaptuk és az egyik nyaka rendesen le van bundozva rendes akusztikus gitar6 húros, a másik meg tök érdekes vastag basszus húrok vannak rajta bundok nélkül 9 húros. Én abban a "bajban" vagyok, hogy azt a bund nélküli nyakát nem tudom behangolni. A másikat be tudtam.
2016. júl. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!