Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szaxofonoznék, de hogyan...

Szaxofonoznék, de hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Belém villant életem célja, szaxofonos szeretnék lenni önmagam kifejezésére. sok zenét hallgattam már(különböző műfajúakat) , figyelve a bennük megszólaló hangszereket, és azok keltette érzéseket. Nekem azonban csak 3 hangszer tetszett meg. A gitár, a furulya, a szaxofon. Gitározni gitároztam 3 éven keresztül.. sajnos nem állt rá a kezem.. és valahogy nem is éreztem magamhoz közel. Most azonban a szaxofont vettem célba, hiszen arra mindenki felfigyel, és roppant jól lehet vele az érzelmeket kifejezni.. ellentétben a rajzal. Nos azzal felhagyok, tehetségem van hozzá elég nagy, de azzal nem érek semmit.


Nos? ki mit gondol? Hogyan kezdjek neki?



2013. ápr. 2. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha még nem játszottál fúvós (lehetőleg nem réz-) hangszeren, én a helyedben zeneiskolába mennék vagy magántanárhoz, mert ez nem igazán olyan mint a gitár. Itt légzésteknikát és dinamikai módszereket kell gyakorolni, és nem találsz róla milliárdnyi videót a youtubeon.

Ha még is autodidakta szeretnél megtanulni én azért egy jópár hónapig furulyáznék, csak hogy legalább megszokjam, hogy hogy kell egy fúvós hangszeren játszani, mert szépen megszólaltatni még így sem lesz egyszerű. Mellesleg remélem tudod, hogy cirka 200.000 Ft-nál kezdődik egy normális szaxofon, ugyhogy ha van protekciód esetleg egy zeneiskolát megkérdeznék (ha még is vásárlásra adnád a fejed mindenképpen szakértővel konzultálj előre mert átverhetnek, és ne vegyél használt hangszert mert ha valami meghibásodik akár egy szaxi árát is kifizettethetik a javításért).

Egy szolfézs alapképzettség szerintem szükséges, hogy legalább kottát tudj olvasni, mert anélkül elég nehéz lehet megtanulni. Ha már meg tudod rendesen fújni, egy kezdő könyvből lassan el lehet kezdeni gyakorolni a hangokat és innen már csak gyakorlás, gyakorlás és gyakorlás.

Amit érdemes tudni, hogy elég szerencsés helyzetben vagy mert ez oktávváltós hangszer úgyhogy csak 12 plusz pár fogást kell csak megtanulnod és a rájátszás, hangsorok, improvizáció is kicsit könnyebb talán mint a klarinétnál vagy tronbitánál. Viszont ez nem olyan mint a gitár vagy a zongora. Hangolás szempontjából ez nem a standardként megadott C hanem Eb hangolású így egy kis terccel lejjebb írt hangot kell játszanod ha ugyanazt a hangot akarod megszólaltatni mint az előbbi hangszerek (vagy akár az ének kotta). Szerintem a szaxofonhoz talán több kitartás kell mint a gitárhoz, hiszen a gitározásnál könnyű szépet játszani (összhangzatokat nem nehéz lejátszani) viszont ahhoz, hogy a szaxofonon szépen játszon valaki sok gyakorlásra van szüksége (nem azt mondom, hogy a gitár könnyebb csak gyorsabb a sikerélmény, motiváció).

Félreértés elkerülése végett: ezeket annak fényében mondtam, hogy saját megítélésem szerint elfogadhatóan szaxofonozom (zenekarban szaxizok), zeneiskolában tanultam, előtte egy évet furulyáztam, kalarinétozok és alkalmanként gitározok)


Sok szerencsét a tanuláshoz :D

2013. ápr. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
tanár. a modern szaxofonozást nem lehet otthon kitapasztalni.
2013. ápr. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom hogy szaxofonos legyél.Sok van belőlük és kevés a munka.A zongorával más a helyzet.Kevés a jó billentyüs és egyedül is tudsz majd dolgozni,főleg hogyha még énektudásod is van.A szaxofon alapból nem nehéz.Könnyebb mint a többi fúvóshangszer,alapfogásai olyanok kb mint a furulyának.Addig nehéz amíg elsajátitod a fuvástechnikát ami kb 1 hét alatt megvan napi min 1 óra gyakorlással.Hangszert újat vegyél mert a használt hangszerek gyakran félre vannak fújva vagy olyan hibájuk van amit nem fogsz észrevenni.Új hangszer van olcsőbban is pl nekem .Ha érdekel írj privátban.
2013. ápr. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!