Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nem értik meg az elektro...

Miért nem értik meg az elektronikus zene fanok, hogy a rockerek miért utálják és fikázzák az elektronikus zenét?

Figyelt kérdés

Mivel kérdésem egy korábbi kérdésre utal, hozzátenném, hogy rocker vagyok, s nem azzal van a bajom, mint sokaknak, hogy mert nem hangszerrel készül.

Az én bajom az, hogy mit készítenek az elektronikus eszközökkel, és az, hogy mindig az van, hogy ami nem testzik azt ne hallgassuk.

Hát nem is akarom hallgatni, de 100 szórakozóhelyből 99 elektronikus xart játszik. Nem zenét. Xart. Monoton düccdüccdücc, nulla változatosság. Ez a bajunk, nem a készítés módja.

nehogy azt higyjétek, hogy csak Magyarországon van ez. Angliában élek, bulifővárosban (Newcastle) s itt is csak düccdüccdücc megy.

A közelmúltban megnéztem jópár amerikai 80-as 90-es évekbeli filmet, s az amúgy nem igazán hansgzerekkel készült zenék is JÓK bennük. miért? mert vanak benne váltások, nem a szokásos düccdüccdücc.


szóval miért nem értitek meg, hogy nem a módszert nem szeretjük, hanem a TOTÁLIS MONOTONÍTÁS idegesít, plusz az, hogy nem hallgatjuk, akkor is halljuk, mert ezt nyomatja minden ultramodern szir-xar média, s a szórakozóhelyek 99%-a.


Nézzetek meg egy amerikai filmet, amiben szórakozóhelyre mennek a fiatalok. Sokkal változatosabb zenék vannak benne. Függetlenül attóül, hogy hangszer vagy elektronikus. Nemrég megnéztem a Karate Kid c. filmet, nem egy nagy film, de mikor bulizni mentek tök jó zene volt benne. És szerintem nem hangszeres zene volt.


2013. márc. 14. 10:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

> Monoton düccdüccdücc, nulla változatosság.

Hát igen. Nekem is ez a bajom a mostani zenék többségével. Unalmas, monoton zörejből állnak, élvezhetetlenek. Én az ilyen fajta, dallam nélküli "zenét" elektronikus zajnak szoktam nevezni. :)

Megjegyzem, az utóbbi pár év rock zenéit sem nevezném zenének. A klasszikus rockhoz képest (ACDC, Sweet, Fleetwood Mac, stb.) egyszerűen sz*rok.


> nem a módszert nem szeretjük, hanem a

> TOTÁLIS MONOTONÍTÁS idegesít,

Egyetértek.

Lehet elektronikus zenét jól is csinálni:

http://www.youtube.com/watch?v=rGCTLJDoMGw

2013. márc. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

ez a belinkelt zene pl akár lehetne hangszeres is akár, meg nem mondani, hogy nem az.


renes dobfelszerelés, renes szintetizátor, rendes basszus, nem az az elcseszett nyikorgó, repedfazékhangú izé, ami sok mai "zenében" van.


Mosanában hallottam néha, illetve túlgyakram egy "elektronikus számot", nem tudom mi a címe, de a szövegében valamioylasmivan, hogy "I've got a ceashon you" majd egyszercsak valami ütvefúróra emlékeztető nyikorgás van benne. Undorító egy hang.

2013. márc. 14. 12:08
 3/12 A kérdező kommentje:
a belinkelt zenének az overdrive guitar része is elektronikus???? elég igazinak hangzik.
2013. márc. 14. 12:10
 4/12 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóval nem értek egyet: vannak ma is változatos Rockzenék. Pl magyarok közül: Ossian, Kalapács, Depresszió

Egyébként nagy szerencsém van, mert a koliban olyan szobatársat kaptam ki aki szintén Rocker és így nincs baj abból, hogy mit hallgatunk este.

Illetve a Rockzenében az a jó, hogy minden lelkiállapotra lehet találni megfelelőt.

Pl.: ha valami bajom van: Metalcore (As I Lay Dying, Killswitch Engage) dübörgősebb számai.

meg tényleg sokszínű, amit szinte a Metallica mutat/mutatott be legjobban.

2013. márc. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%
Egyrészt az a gond hogy nektek rockereknek teljesen máshoz van szokva a fületek és ezért nem hallotok.Ezt is meg kell tanulni hallgatni,érteni hogy a szerző egyes motivumokkal mit akar kifejezni,habár amit ti dücdüc-nek hívtok az gondolom főleg tech-house zene.A tech house és a techno kifejezetten a dobokra van kihegyezve és ennélfogva táncra van kitalálva ezért elektronikus tánczene.amiket hallgatni is jó mert komplett változatos dallam van benne az főleg a progressive-house és trance.Itt a dob úgy mint más zenében ,csak aláfestésre van kitalálva.
2013. ápr. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

Kedves utolsó: de igenis hallunk és meghallgatunk másokat. És fel tudnál sorolni legalább pár "szimbólumot", amivel a ti zenétek bír? Na ugye, hogy nem.

Én kapásból egy csomót tudok: Pl.: Metallica - Ride the Lightning is egy szimbólumon alapul, mint a Fade to Black, meg társai

2013. ápr. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
18%

Most már kedztek kihozni a sodromból... Halgassátok végig ezt... http://www.youtube.com/watch?v=BrKbNchnvic Hol van ebben düc-düc? Szerintem ez egyszerűen gyönyörű,olyan elsöprő érzelmeket tartalmaz hogy nem egy két rock-banda megirigyelhetné. Vagy ez. Ettől a zenétől mindig libabőrös leszek és nem egyszer lápadt már könnybe a szemem tőle... http://www.youtube.com/watch?v=3QH9nfdWPb8


Persze van a tipikus tényleg düc-düc-düc-nek ható zene mint pl ez: [link]


Gondolom a te kifinomult hallásoddal érzed a 2 közötti különbséget.


Még annyit szeretnék a rock vs. e-zene csatához hogy amíg egy rock számban 3-4 esetleg 5 hangszer van addig egy elektronikus számban akár 50-60 is lehet.Jó persze nem az utolsónak belinkelt zenére értem. Ott kb vannak a dobok kb 10 fajta (mert e-zenében pl. a lábdob-ot minimum 3-4 lábdob-mintábol keverik össze,és utána jön még a többi,mint pl üstdöb,cin,stb.) + a bassline. (basszus). Meg néha feldobják egy kis dumával. De amiket először belinkeltem,azokban megszámlálhatatlanul sok "hangszer" van. (hangszer alatt itt a különböző szintiket értsd). Ettől függetlenül egyáltalán nem nézem le a rockot,igazából még egyetlen egy igazi e-zene fannal (aki egyáltalán tujda hogy készül az ilyesfajta zene és nem azt hiszi hogy azt élőben a keverőpulttal csinálják) sem találtam aki lenézne más stílust.Rockert viszont annál inkább...

2013. júl. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
91%

ezt a kérdezőnek küldeném hallgasd meg :D http://www.youtube.com/watch?v=sjVsFZaeNjk


nahjó nem :) hát én szerintem azért van több "dücdüc" szórakozóhely mert a többség azokra tart igényt és így elnyomja a más műfajú zenekedvelőket de szerintem vannak szórakozóhelyek amikre te gondolsz amik a filmekben vannak azok a "kocsmákhoz" hasonlítanak nekem és ott szerintem meg zenegépek vannak amibe több műfaj is van :) pl itt magyaroszágon igen de például én ezt a monoton szart szeretem :D és én meg ilyen monoton szar bulikat nem tslálok várnom kell mindig 3-4hónapokat fesztiválokra :( pl bónusz hyperspace meg balaton sound :( szval lehet elköltözök newcastle-be :)

2013. aug. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
Most az elektronikus zene van felkapva mint ahogy a 80-90-es években a rock zene volt, most a diszkó van a csúcson, most lesz talán az a korszak amikor azok fognak vezető szerepet betölteni a médiában akik a 80-as évek rock metál zenéin nőttek fel, mert hát egy nemzedék nem tűnhet csak úgy el?! Na mindegy ezt majd még a idő megválaszolja.
2014. aug. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%
A rock zene is elektronikus, másképp nem szólna.xddddd
2014. aug. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!