Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy elektronikus zene (pl....

Egy elektronikus zene (pl. house, techo) és egy instrumentalis zene (pl. rock, bluse) között van minőségi különbség? Vagy csak ez izles kerdese?

Figyelt kérdés
Mert sokan azt mondják, hogy az elektro zenék nem is igazi zenék. Mondjuk én mind a kettőt szeretem.

2013. márc. 12. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Egyértelműen ízlés kérdése.


Mindkét terület ugyanúgy nagy szakértelmet és rengeteg gyakorlást igényel ahhoz, hogy minőségi legyen az eredmény. Azért mondják csak sokan, hogy az elektronikus zenészek nem is igazi zenészek, mert a tapasztalat, készség nem olyan jellegű, mint annál, aki hagyományos hangszert használ. Az elektronikus zene általában nem igényel annyi kézügyességet, mint aki például gitáron tanul, viszont ahhoz, hogy a megfelelő szoftvereket, szintiket stb úgy kiismerje az ember, hogy a végeredmény minőségi legyen, legalább annyi elszántság és belefektetett idő szükséges. Mint ahogy instrumentális zenénél sincs az a pont, amikor már nincs mit gyakorolni, ugyanígy van az elektronikánál - mindig van mit kísérletezni, van hova fejlődni, mert a lehetőségek végtelenek. Tehát a számítógép is lehet ugyanúgy hangszer, és aki azt mondja, hogy nem, az kb azzal egyenértékű, mintha azt mondaná, hogy a zongora nem hangszer, mert azt nem pengetni kell.


Tl;dr: aki az elektronikus zenére azt mondja, hogy nem zene, az nem ért hozzá és/vagy nem hallott még a fősodratú elektronikus zenén kívül mást.

2013. márc. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az elektronikus zene is komoly művészet lehet. Bár nekem a populáris zene nem jelent egyet a művészettel.


Az elektronikus és a hangszeres zene mögött meg az lehet a különbség, hogy ha elkészült egy összetett, bonyolult muzsika, akkor egy elektronikus zenét kis tanulás után bárki el tud játszani élőben, míg gitáron vagy zongorán hosszú évek elhivatott tanulása kell.


Tehát nem a zeneszerzés művelete könnyebb, hanem az előadás.

2013. márc. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Az elektronikus zenével alapvetően az a baj, hogy személytelen, mivel egy számítógép hozza létre helyetted. Rendben, bele lehet menni a szoftverkezelésbe és etc. de ha feltételezzük, hogy kiismerted a programokat, akkor hajszálpontosan olyan zenét is tudsz csinálni, mint bárki a szcénán belül. Ezért van minőségi különbség MINDIG a gép, és az élőzene között.
2013. márc. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én gitáros vagyok és alapvetően blues és jazz műfajban utazom, de ennek ellenére szeretem az igényes elektronikus zenét is. Azonban az elektronikus zenék többségével az a hatalmas problémám, hogy nagyon mű. Általában odáig jutnak el az emberek, hogy vesznek egy számítógépet meg letöltenek pár programot és akkor azt gondolják, hogy ezzel majd aztán lehet elektronikus zenét csinálni. Pedig nem. A minőségi elektronikus zenéhez is ugyanúgy hangszerek, analóg berendezések, erősítők kellenek, nem pedig pár program meg egy számítógép.
2013. márc. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

no igen, kb 15 vagy több éve viszont bemutattam, hogy 3 nap zenei képzés és egy FT2 elég volt az akkori (és mai) diszkó (bocs, diszkó 1990 óta nem létezik, legyen techno) immitzálásához.


Fogtam a programot egy egy DÜCC sample-t s 20 perc alatt készen volt a technószám. Volt benne a szokásos 4/4-es düccdücc, időnként besűrítve nyolcadokkalmegtoldva, meg még két sávon egykis modbass (mert a fingerbass már nem is jó ehhhez a komolyzenei műfajhoz), oszt egy magas szintetizátorbillentyű potom 3 hanggal, s semmiben sem különbözött az akkori Broklyn bounce féle rendkívüligényes zenéktől. 20 pec kellett hozzá, s 3 nap zeneiképzés.


Hozhatom a gitárt? Azt egy éve tanulom, s még nem megy.

2013. márc. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor írd meg légyszíves mondjuk Andrew Layertől a Musa-t ;)
2013. ápr. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!