Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 13 éves lánynak elektromos...

13 éves lánynak elektromos vagy basszus gitár a jobb?

Figyelt kérdés
most egy elektromos gitárra gyűjtök de arra gondoltam, hogy lehet h jobb lenne a basszus vagy hát az könnyebb meg minden, de elektromoson jobban szeretnék megtanulni de nem tudom... (jó ebből sokat érthettek)

2013. febr. 16. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
A megfogalmazásodon még tényleg sokat kéne csiszolni, kicsim. Egyébként azt vedd meg, amelyik jobban tetszik, ne azt, amelyiken "könnyebb játszani". Konkrét céljaid vannak (pl. bandában játszol) vagy csak hobbiból akarsz gitározni?
2013. febr. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Teljesen más a kettő, nem ártana tudnod, hogy melyiket szeretnéd jobban. Más a szerepe az együttesben.

A basszus a zene ritmikáját adja a dobbal, plusz a harmóniák alapját (meg persze mást is, de főleg ilyesmi). A basszus kicsit a háttérben van, de attól még épp olyan fontos, int a többi hangszer. A nagyon alap dolgokat talán könnyebb megtanulni rajta, mint a szóló- vagy ritmusgitározásban (persze magasabb szinten ez is épp olyan nehéz), viszont a basszus nyaka hosszabb, a bundok távolsága nagyobb, nem tudom, 13 évesen elég hosszúak-e hozzá az ujjaid. Próbáltad már?

Gitárosok jobban az előtérben vannak általában, de épp ezért talán többet is kell mutatniuk. Gitáron alap akkordozást vagy ritmusgitározást nem túl nehéz talán megtanulni, de komolyabb szintet elérni és főleg szólózni megtanulni már nehezebb kezdőnek szerintem.

Milyen zenéket játszanál?

2013. febr. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Most akarunk bandat alapitani, es csak en lennek gitaros. Szerintem maradok a szolonal, az alap akkordokat ugyis tudom. Basszusozni probaltam mar zenesuliban a zenekaron, es igen, eleg hosszu a karom/ujjaim h elerjem, meg is jegyeztek h jo all a basszer, csak nem tok basszuskulcsban kottat olvasni, ezert nem en lettem a zenekar basszerosa :) szoval inkabb maradok a szolonal, koszonom a segitseget, es elnezest a kisregenyert ^^"
2013. febr. 16. 20:49
 4/8 A kérdező kommentje:
Meg inkabb rock, pop zeneket jatszanek :)
2013. febr. 16. 20:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Lánynak .... Elektro akusztikus?
2013. febr. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Próbáltam már az elektro akusztikust, de nem tetszett... Valahogy nem szimpi xD

De inkább szóló :)

2013. febr. 17. 19:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem elektromos gitár.
2013. febr. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mostmár szerintem is :)
2013. febr. 19. 19:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!